Redmi Note 9T Geekbench’te göründü

Redmi Note 9T Geekbench tarafında ortaya çıktı. Telefonun bu kapsamda birtakım özellikleri de belirli oldu. Yeni piyasaya sürülecek olan bu telefon Çin’deki Redmi Note 9 5G‘nin global versiyonu olacak.

Redmi Note 9T global versiyon olacak

Redmi’nin yeni telefonu ‘9’ serisine katılıyor. Daha evvel, Redmi Note 9 , Redmi Note 9S , Redmi Note 9 Pro , Redmi Note 9 4G , Redmi Note 9 5G , Redmi Note 9 Pro 5G ve Redmi Note 9 Pro Max üzere modellere konut sahipliği yapan seri, yeni üyesine kavuşacak. Telefonun ortaya çıkan imgelerinde ekran kasa oranı yüksek bir telefon bizleri karşılıyor. Note 9T’nin art taraftaysa yuvarlak bir kamera heyetimi tercih ediliyor.

Note 9T 5G büyük olasılıkla 6.53 inç FHD Plus LCD ekrana sahip olacak. M2007J22G model numarasına sahip telefonun önde sol tarafta konumlandırılan bir ekran deliği bulunuyor. Telefonun bilinen öteki özellikleri ortasındaysa 4 GB’dan başlayan RAM kapasitesi, Mediatek Dimensity 800U ve Android 10 ile kutudan çıkması üzere ayrıntılar yer alıyor. Telefonun 4 GB RAM yanında bir de 6 GB ve 8 GB RAM versiyonları da sunulacak.

Piyasaya yeni çıkacak olan telefonun tek çekirdekli testte 598, çok çekirdekli testte ise 1.760 puan aldığı görülüyor. Telefonun 2021 yılının ocak ayında tanıtılması bekleniyor.