Redmi Note 9T tanıtım tarihi ezkaza paylaşıldı

Xiaomi Redmi Note 9T özellikleri hakkında ortaya çıkan bilgilerin ardından telefonun lansman tarihi de ortaya çıktı. Redmi Note 9T tanıtım tarihi Xiaomi’nin İspanya Twitter hesabından kazara paylaşıldı. Kısa müddet içerisinde de tweet silindi.

Redmi Note 9T bu hafta görücüye çıkıyor

Xiaomi’nin yeni telefonu Redmi Note 9T’nin tanıtılacağı tarih 8 Ocak Cuma günü oldu. Xiaomi’nin hesabından yapılan paylaşımda ayrıyeten telefonun tanıtım görselleri de ortaya çıktı. Silinen paylaşımı aşağıda görebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 9T özellikleri hakkında da daha evvel kimi bilgi sızıntıları oldu. Ortaya çıkan bilgilere nazaran; telefon, 6.53 inç büyüklüğünde, FHD+ çözünürlüğünde, IPS LCD ekranla tüketici karşısına çıkacak.

8 Ocak’ta tanıtılacak akıllı telefonun kamerası için de birtakım ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Redmi Note 9T; 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip ana kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram pahasında ultra geniş açıya, ve 2 Megapiksel f/2.4 diyaframa sahip derinlik sensörüne sahip olması bekleniyor.

Ayrıyeten 8W süratli şarj dayanağına sahip 6.000 mAh batarya ile gelmesi beklenen modelin 4GB RAM/64 GB depolama ve 4GB RAM/128 GB depolama seçenekleriyle satışa sunulacağı tez ediliyor.

Note 9T hakkındaki bu bilgi sızıntılarının doğruluğu, aygıtın tanıtım tarihi olan 8 Ocak’ta netleşecek.