Redmi’nin yeni modelinde kamera bombası!

Qualcomm Snapdragon Zirvesi’nden kısa bir mühlet sonra Redmi CEO’su Lu Weibing, Redmi’nin Snapdragon 888 taşınabilir işlemcinin güç vereceği akıllı telefonları piyasaya süren birinci şirketlerden biri olacağını duyurmuştu. Bugün, Redmi K40 akıllı telefonun birinci yüksek kaliteli imgesi Çin toplumsal ağında ortaya çıktı.

Redmi K40 farklı kamera konseyimi ile gelebilir

Akıllı telefonun ön kısmını bu renderda göremiyoruz fakat daha evvel ön kamera için Redmi K40’ın bir alt modellerde sahip olduğu Pop-up kamera yerine ekrana gömülü bir kamera ile geleceği söylenmişti.

Geçtiğimiz haftalarda internette Redmi K40 olarak geçen bir akıllı telefonun gerçek fotoğrafları sızdırıldı. Bu aygıtların ana kameranın dizaynında emsal olduğunu belirtmekte yarar var fakat hayli dikkat cazip farklılıklar da var. Tahminen de bu paylaşılan render Redmi K40 ve Redmi K40 Pro’dur.

Redmi K40 serisi akıllı telefonların daha evvel internette sızdırıldığını ve art kameranın temelde üstteki render ile birebir olan bir matris tasarımı olduğunu belirtmekte yarar var.  Redmi K40 serisi akıllı telefonların tanıtımı bu ayın sonlarında bekleniyor.

Sızdırılan K40’ın tasarımı ve özellikleri

Sızdırılan fotoğraflara baktığımızda aygıtın ön kısmında ekrana gömülü kamera dizayna sahip bir ön kamera bulunmakta. Fakat görsellere nazaran bakıldığında diğer bir ayrıntı mevcut değil. Yalnızca ekran hakkında LCD olacağı biliniyor. Aygıtın art kısımda ise farklı dörtlü kamera kümesi hayli bayağı dikkat çekiyor.

Üst kısımda bulunan ana kamera, öteki üç kameradan farklı durması Redmi K40 modeline özgün bir tasarım oluşturmuş. Led flaşın çabucak yanda bulunması da kamera kümesinin bütünlüğünü destekliyor. Tıpkı vakitte flaşın altında ULTRA PREMIUM yazısının da gözlerden kaçmıyor.

Akıllı telefonun öbür fotoğraflarına bakacak olursak aşağı tarafta Type-C girişi, bir adet 3.5mm jak girişi ve stereo hoparlör bulunuyor. SIM ve hafıza kart girişi ise aygıtın sol üst tarafında yer almakta.