Resident Evil Village’dan Yesyeni Tanıtım Görüntüsü

Japonya merkezli görüntü oyun geliştiricisi Capcom, bir müddettir yeni bir Resident Evil oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. “Resident Evil Village” olarak isimlendirilecek bu oyun, bir efsane haline gelmiş olan Resident Evil serisinin sekizinci oyunu olarak karşımıza çıkacak. Oyuncuların heyecanlı bekleyişleri devam ederken geliştirici takım, yayınladığı bir tanıtım görüntüsü ile oyunla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Resident Evil Village’ın tanıtım görüntüsü, milyonlarca oyuncuyu sevindirmesi mümkün bir yapıyla karşımıza çıktı. Oyunun tanıtım görüntüsünü izleyip karakterleri, yapıları ve envanter sistemlerini incelediğimizde, Resident Evil Village ile Resident Evil 4 ortasında önemli kontaklar olduğunu görüyoruz. Lakin oyun, yalnızca Resident Evil 4 ile bağıntılı değil. Resident Evil 7’den çok düzgün tanıdığımız ana karakter Ethan Winters, Resident Evil Village’da da karşımıza çıkacak üzere görünüyor.

İşte Resident Evil Village’dan bir imaj

Tanıtım görüntüsü, Ethan Winters’ın varlığını ortaya koyarken, bu karakterin neden yeni oyunda yer alacağını da gösteriyor. Buna nazaran Winters, Resident Evil Village’da kaybolan kızının peşine düşecek. Öte yandan, oyunun genel havasının bir köy ortamında geçeceğini de tanıtım görüntüsüne bakarak söyleyebiliriz. İşte Winters, köyler ortası seyahatlerle kızını kaçırdığını düşündüğü bir vampirin izini sürecek.

Resident Evil Village’ın köyde geçeceğini söylemiş olsak da bu köy, Anadolu köylerinden çok farklı. Çünkü oyunda girip çıkacağınız binalar, epeyce lüks bir biçimde dizayn edilmiş. Ayrıyeten binaların içindeki dekorasyonlar da kendine hayran bırakacak tipten. Bu ortada, köylerde yaşayan ve mutasyona uğramış yerli halk da oyunun Resident Evil 4’le olan benzerliğini ortaya koyuyor.

Tanıtım videosun yer alan öbür ayrıntılar, kelam konusu köylerde büyük bir kalenin olacağını, birtakım oyunlarda bulunan tüccarın geri döneceğini, çok sayıda silah ve envanter kullanılabileceğini gözler önüne seriyor. Oyunda alt etmemiz gerekecek karakterler ortasında ise kurt adamlar, vampirler ve devasa büyüklükte köylüler bulunuyor.

Capcom tarafından yapılan açıklamalara nazaran Resident Evil Village, 7 Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Oyunseverler bu oyuna, Xbox Series X/S ve PlayStation 5’in yanı sıra, PlayStation 4, Xbox One ve PC için de satın alabilecekler. Ayrıyeten Resident Evil Village ile birlikte Resident Evil Re: Verse, isimli çok oyunculu ve rekabetçi odaklı bir oyun daha yayınlanacak. Bu ortada, PlayStation 5 sahipleri, Resident Evil Village’ın “Maiden” olarak isimlendirilen özel bir demo sürümünü deneyimleyebiliyorlar.

İşte Resident Evil Village için yayınlanan yeni tanıtım görüntüsü