Ryzen 5000’li Lenovo Legion 7 sahnede: İşte fiyatı

Lenovo Legion 7 özellikleri ve fiyatı resmi olarak açıklandı. Firmanın oyunculara yönelik yeni dizüstü bilgisayarı, kısa mühlet evvel tanıtılan Ryzen 5000 serisi işlemcilerinden gücünü alacak. Birebir vakitte Legion 7, ekran kartı tarafında da Nvidia’nın en şimdiki kartlarını kullanacak.

Lenovo Legion 7 özellikleri: Ryzen 9 5900H işlemcisi ile geliyor

Dizüstü bilgisayar pazarının bilinen markalarından Lenovo, oyunculara yönelik aygıtında donanımın yanı sıra tasarımı da öne çıkarıyor. Dizüstü bilgisayar, yeni kuşak tasarım çizgisini takip eden ince çerçeveli bir ekrana sahip.

16 inç boyutundaki, QHD (2560×1600) çözünürlüğündeki, IPS panele sahip bu ekran, yüzde 100 sRGB destekliyor ve 165 Hz tazeleme oranı ile geliyor.

Lenovo Legion 7 özellikleri ortasında en öne çıkan nokta ise beklenildiği üzere donanım oldu. Ryzen 9 5900H işlemcisinden gücünü alan aygıt, Nvidia RTX 30 serisi kartlarla tüketicilere sunulacak. Birebir vakitte oyun sırasında FPS düşmelerini telafi edebilmek için Nvidia G-Sync teknolojisi de bilgisayarda bulunuyor.

Donanımıyla performans vaat eden bu aygıtın soğutması ise Coldfront 3.0 olarak isimlendirilen teknolojiye emanet edildi. Bu termal sistemin, dizüstü bilgisayarın yüksek performansta çalışabilmesini sağlarken, kullanılan yapay zeka sayesinde, güç tüketiminde de verimlilik sağladığı belirtildi.

Lenovo Legion 7 fiyatı

Markanın tanıttığı yeni aygıt, Nisan ayında belirli bölgelerde tüketicilerle buluşacak. Legion 7’nin ABD pazarına çıkacağı tarih için ise Haziran ayı işaret edildi. Bilgisayarın fiyatı ise 1.700 dolar olarak açıklandı.

FIRSAT ESERLERİ