S21 Ultra ile gelen S Pen dayanağı ve yeni kalem

Samsung, Türkiye’de akşam saatlerine denk gelen Unpacked 2021 aktifliğini gerçekleştirdi. Burada yeni akıllı telefon serisini, kulaklık ve takip aygıtını tanıtan Samsung, birebir vakitte yeni S Pen Pro modelini duyurdu. İşte yeni kalem hakkında birinci etapta bilinenler:

Samsung’un yeni akıllı kalemi S Pen Pro

Bir müddettir Samsung’un Note serisinin fişini çekeceği ve kalem dayanağını öbür amiral gemisi telefonlarla devam ettireceği konuşuluyordu. Yeni gerçekleştirilen aktiflikte Galaxy S21 Ultra, S Pen dayanağı kazandı. Bununla birlikte yeni S Pen Pro da karşımıza çıktı.

Öteki aygıtlarıyla birlikte tanıtılan kalem, piyasadaki öbür akıllı kalemlerle tasarımsal açıdan benzerlik gösteriyor. Gerçek kalem formunda, köşeli formda karşımıza çıkan bu kalem, parlak koyu gri renge sahip. Bildiğimiz S Pen’den çok daha işlevsel ve daha kapsamlı özelliklere sahip olacağı belirtilen aksesuarın, kullanıcılara kolaylık sunması hedefleniyor.

Samsung’un S Pen Pro’su, Galaxy S21 Ultra ile gelen dayanağına ek olarak kullanıcıların telefonlarında gezinmek yahut aygıtı odanın her yerinden denetim etmek için Bluetooth özellikli olarak sunulacak. Ürün yalnızca duyurulduğu için çok ayrıntılı özellikler elimizde bulunmuyor lakin Samsung’a nazaran S Pen Pro’nun çıkışı bu yılın sonlarında olacak.

Samsung ilerleyen periyotta öteki aygıtları için de kalem dayanağının sunulacağının muştusunu veriyor. Kalemin geliştirilmesi noktasında Uni, Wacom, Lamy ve Staedtler üzere kırtasiye eserleriyle dikkat çeken markalar da bulunuyor. Yeni geliştirilecek S Pen Pro için ilerleyen günlerde ortaya çıkan en aktüel bilgileri sizler için aktaracağız.

FIRSAT ESERLERİ