Samsung Galaxy Note rakibi LG Stylo 7 5G

Samsung Galaxy Note serisi için ortaya çıkan yeni sızıntılarda şirketin Note serisinin fişini çekeceği söyleniyor. Bu söylentilerin akabinde ‘Note’ hayranları kendisine sığınacak yeni bir liman arayışına girdi. Hal böyleyken Samsung Galaxy Note rakibi LG Stylo 7 5G hakkında birtakım bilgiler ortaya çıktı.

LG Stylo 7 5G muhakkak olan özellikleri

Voice’tan Steve Hemmerstoffer’ın kaynaklarına nazaran, LG Stylo 7 5G bu yılın başlarında tanıtılacak. Telefonun iki versiyonu olacak, ortalarındaki fark ise ‘5G’ noktasında olacak. Birisi olağan 4G/LTE taşınabilir ağları desteklerken, bir oburu artık 2020’nin tanınan özelliklerinden birisi 5G olacak. Telefon için ortaya çıkan birinci bilgiler ışığında standart bir dizayna sahip olacağını söylemek mümkün.

Tasarım noktasında farklı denemeler yapan LG, bu modelde risk almayacak üzere duruyor. LG Stylo 7 5G’nin yaklaşık 6,8 inç boyutlarında bir ekranı olacak ve ona ön kamera olarak ekran deliği eşlik edecek. Telefon epey büyük olduğunu söylemek mümkün. Telefonun kameraları noktasında pek bir ayrıntının bulunmadığını söyleyebiliriz. Elimizdeki tek bilgi art taraftaki kameraların dikey ve dikdörtgen halde konumlandırılacağı.

Telefonun evvelki modelinde artta konumlandırılan parmak izi, yeni model ile birlikte yan tarafa taşınıyor. Bunun yanı sıra kablolu kulaklık kullanmayı sevenler için 3.5 mm bir kulaklık çıkışı da telefona eklenecek. Telefonun bu özelliklerine ek olarak Samsung’un Note serisine alternatif olacağı söylenen özelliği ‘kalem desteğinin’ gelmesi oluyor. Akıllı telefonun alt kısmında bulunacağı söylenen bu kalemin, LG için büyük avantaj sağlaması bekleniyor.