Samsung Galaxy Note serisi emekliye mi ayrılıyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung‘un en tanınan akıllı telefon serilerinden Galaxy Note, yakın vakit sonra tarihe karışabilir. Şirkete yakın kaynaklara nazaran, S pen özelliğine farklı modellerde yer vermeye başlayan Samsung, Note serisini emekliye ayırmayı düşünüyor.

Samsung Galaxy Note serisi tarihe karışıyor olabilir

Birinci olarak 2011 yılında duyurulan Galaxy Note serisi, yakın vakte kadar Samsung’un amiral gemisi ve S Pen özelliğine sahip tek modeliydi, fakat bu durum yavaş yavaş değişmeye başladı. Çünkü Güney Koreli şirket, S Pen tecrübesini Galaxy S21 Ultra ile genişletme kararı almıştı.

Samsung’un Note serisini katlanabilir ekranlı Z serisi ile değiştirmeyi planladığı için S Pen teknolojisini başka modellere de getireceği varsayım ediliyor. Bu nedenle, Galaxy Note serisinin yavaş yavaş miadını doldurmaya başladığı söyleniyor. Ama yıl bitmeden Galaxy Note 21 ailesini görme ihtimalimizin olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Güney Koreli şirketin içinden gelen son bilgiler, nitekim de Note serisinin emekliye ayrılmasına karar verildiğini gösteriyor. Samsung’un verdiği bu radikal karar hayata geçerse, dünya çapındaki Note hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir.

Sızıntı dünyasının tanınan simalarından Ice Universe, geçtiğimiz günlerde attığı bir tweette, Ağustos 2020 tarihinde tanıtılan Galaxy Note 20 serisinin piyasaya çıkan son Note modeli olabileceğini söylemişti.

Gerek koronavirüs kaynaklı yaşanan tedarik sıkıntıları gerekse arz-talep istikrarının bozulması, 2020 yılının Note ve S serileri için pek de düzgün gitmemesine neden oldu. Bu nedenle, Samsung’un muhtemel bir Note serisinin üretimini durdurma kararı, şirketin 2021 için satış trafiğini ve genel görünümünü yenilemek için maliyet tasarrufu sağlayan bir tedbir olabilir. Ayrıyeten bu strateji, Galaxy S21 satışlarının artmasına da yardımcı olabilir.

Savlara dair yazılı bir açıklama paylaşan Samsung, tüketicinin hayatını daha kolay ve daha güzel hale getirmek için S Pen tecrübesini Galaxy S21 Ultra ile genişletme kararı aldıklarını, lakin bu durumun Galaxy Note serisinden büsbütün vazgeçildiği manasına gelmediğini belirtti.

Şirket ayrıyeten tüm tüketicilere en âlâ taşınabilir tecrübesi sağlamak için, tüketicilerin geri bildirimlerini etkin olarak dinleyeceklerini ve bunu daima eserlerine yansıtacaklarını tabir etti.

FIRSAT ESERLERİ