Samsung Galaxy S20 serisi kıymetli bir güncelleme aldı

Samsung Galaxy S20 serisi için kıymetli bir güncelleme kullanıcılarla ulaşmaya başladı. Firmanın amiral gemisi modeli olarak kullanıcılarla buluşan ve özellikleriyle dikkatleri çeken seri için güncelleme dayanağı devam ediyor. Geçtiğimiz ay bu model sınıfı için Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesi dağıtılmıştı. Bu adım sonrasında kullanıcılara güvenlik maksadıyla yeni bir güncelleme geldi.

Bilindiği üzere Android aygıtlar için her ay güvenlik paketi derleniyor. Bu paketler de telefon üreticilerinin belirledikleri takvime nazaran modellere ulaştırılıyor. Samsung da bu güvenlik güncelleme paketlerine verdiği değerle biliniyor.

Galaxy S20 serisi için Ocak güvenlik güncelleme paketi

Samsung, Ocak Güvenlik Güncelleme Paketini birinci olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerine göndermişti. Bu güncellemenin öncelikli olarak amiral gemisi modellerine gelmemesi merak konusu olmuştu. Lakin artık Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra, ocak ayına ilişkin güvenlik güncellemesini almaya başladı.

Galaxy S20 serisi için gelen güncelleme, G98xU1UES1CTL5 sürüm koduna sahip. Bu güncellemeyle birlikte modellere en şimdiki Android güvenliği sağlanmış olacak. Gelen güncellemenin güvenlik kısmına odaklandığı, One UI için rastgele bir değişikliğin yapılmadığı da gelen bilgiler ortasında.

Kelam konusu güncellemenin vakit içinde kullanıcılara gönderileceği aktarılıyor. Ayrıyeten güncellemenin şu anda ABD’de bulunan kullanıcılarla ulaştığı belirtiliyor. Türkiye ve başka ülkelere güncellemenin yakın vakitte gelmesi bekleniyor.

Güncellemeyi yapmak için Galaxy S20 serisinde Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve yükle seçeneğine gitmek gerekiyor.