Samsung Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G Özellikleri

Samsung Electronics, akıllı telefon kullanıcılarının kendilerini söz etmelerini daha da kolaylaştıran en son amiral gemisi aygıtları Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G’yi tanıttı. Bugünün ömür usulüne uygun olarak geliştirilen Galaxy S21 Serisi akıllı telefonlar, kullanıcıların her anın keyfini en üst seviyede yaşayabilmelerini sağlamak üzere son teknoloji inovasyonlarla donatıldı. Yeni amiral gemisi serisi, orijinal, göz alıcı ve ikonik bir dizayna, her seviyede kullanıcıya hitap eden epik profesyonel seviye kameraya ve bir Galaxy aygıtında şimdiye kadar kullanılan en gelişmiş işlemciye sahip. Serinin her aygıtı, Samsung’un geliştirdiği güç ve performans özellikleriyle donatıldı.

Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su Dr. TM Roh, şunları söyledi: “Mobil öncelikli bir dünyada yaşıyoruz. Birçoğumuzun uzaktan çalışmaya devam ettiği ve meskenlerinde daha fazla vakit geçirdiği bu periyotta, durmaksızın değişen rutinlerimizin gerektirdiği ağır multimedya gereksinimlerini karşılayabilecek bir akıllı telefon tecrübesi sunmak istedik. Ayrıyeten, bilhassa günümüzde farklı seçenekler sunmanın ne kadar değerli olduğunun farkındalığıyla Galaxy S21 Serisini kullanıcıların biçimlerine ve gereksinimlerine en uygun aygıtı özgürce seçebilecekleri bir biçimde geliştirdik.”

Samsung Electronics Türkiye Lideri Philip Choi ise, “Samsung olarak on yılı aşkın bir müddettir geliştirmeye devam ettiğimiz Galaxy S Serisi akıllı telefonlarımızla, kendilerini söz etmek, kontakta kalmak ve eğlenmek için akıllı telefonlarını kullanan herkes için çığır açıcı amiral gemisi taşınabilir tecrübeleri sunmaya devam ediyoruz. Öncelikli pazarlarımızdan biri olarak gördüğümüz Türkiye’deki kullanıcılarımıza üstün teknolojilerle donattığımız yeni Galaxy S21 Serisi’ni sunmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Bu serimizi üst seviye amiral gemisi akıllı telefon tecrübesini sunmak ve kullanıcıların her gününü efsanevi kılmak için tasarladık. Amiral gemisi bir taşınabilir aygıt tecrübesi arayan kullanıcılar için profesyonel seviye kamera inovasyonları ve birinci sınıf performansla ve farklı fiyat seçenekleriyle Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G her kategoriye hitap edecek.” dedi.

Yavuz ve yeni bir stil

Galaxy S21 Serisi gözü pek ve yeni dizaynıyla kendinizi tabir etmeniz için geliştirildi. Galaxy S21 5G, kompakt 6,2 inç ekranı ve hafif dizaynıyla beklentileri karşılamak üzere tasarlanırken Galaxy S21+ 5G daha geniş 6,7 inç ekrana ve daha büyük pil boyutuna sahip. Bu istikametiyle saatlerce oyun oynayan yahut dizi kısımlarını art geriye izlemeyi sevenler için harika bir seçim olarak öne çıkıyorlar.

Galaxy S21 Serisi, sade şıklığına karşın çarpıcı, estetik görünümünü tamamlayan metal çerçeveye kusursuz bir biçimde yerleşen, ikonik Özel Kesim Kamera Dizaynına da sahip. Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G, imza rengi Phantom Violet dâhil olmak üzere bir dizi çarpıcı renk seçeneğiyle satışa sunuluyor.  Serinin her iki aygıtının ardı da sofistike bir his ve görünüm için puslu bir yüzeyle kaplı.

Galaxy S21 5G; akıllı, çerçevesiz, Dinamik AMOLED 2x Sonsuz-O 120Hz adaptif yenileme suratına sahip ekranıyla çarpıcı bir görünümün yanı sıra daha akıcı kaydırma ve görüntüleme özelliği sunuyor. Toplumsal medyada gezinirken ya da yayınları izlerken izlediğiniz içeriğe nazaran kare suratını otomatik olarak ayarlıyor. Bu ekran ayrıyeten gözlerinizi de yormayacak. Göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olan yeni Akıllı Göz Muhafaza Kalkanı izlediğiniz saate, içeriğe yahut ahenge saatinize nazaran mavi ışık seviyesini otomatik olarak ayarlıyor.

Günün her anı efsaneye dönüşüyor

Galaxy S21 Serisi ayrıyeten Samsung’un efsanevi kamera kalitesini profesyonel seviye geliştirmeler ve görüntü inovasyonlarıyla devam ettirerek, her maharet seviyesinden kullanıcının düzgün kareler yakalayabilmesini de sağlıyor. İster köpeğinizin aynada kendini birinci gördüğü anı ya da oyun gecesi eğlencenizden komik anları, ister bir seyahatinizin imgelerini çekin, Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G sizi yarı yolda bırakmayacak. Telefonunuzu doğrultun, çekin ve Galaxy S21 Serisi aygıtınız güç olanı sizin için yapsın. Böylece hiçbir anı kaybetmeyeceksiniz.

Geliştirilmiş 8K Snap özelliği ise 8K görüntülerinizden kristal berraklığında kareler yakalamanızı sağlıyor. Bu sayede kaydet tuşuna her bastığınızda, hem hareketin kendisini hem de hareketli kareleri yakalamanız mümkün oluyor. 60 fps Muhteşem Dengeli görüntü özelliği sayesinde aceleniz de olsa, hareket halinde de olsanız, çektiğiniz manzaralar son derece pak görünüyor. Yeni Direktör Bakışı özelliği, en hoş öyküleriniz için çekiminizi evvelden görmenizi, geçişler yapmanızı ve en yeterli kareleri seçebilmenize imkan veriyor. Vlogger Kadrajıyla, gerçek vakitli reaksiyonları yakalamak için ön ve art kameralarınızla tıpkı anda görüntü çekebiliyor, Canlı Küçük Fotoğraflar özelliğiyle ön izleme yaparak açıyı değiştirebiliyor, yakın plan yahut geniş çekim ortasında geçişleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Samsung’un yeni Galaxy Buds Pro kulaklıklarıyla aygıtlarınızı eşleştirerek, hem ortam sesini hem de kendi sesinizi birebir anda çoklu mikrofon kaydı özelliğiyle yakalayabiliyorsunuz. Bu sayede Galaxy S21 Serisi aygıtınızı Profesyonel Seviye Görüntü Modunda tripod üzerine koyarak Buds Pro’nuzu ses mikrofonu olarak kullanabiliyor, telefondan uzakta durarak konuşmanızı, hareketlerinizi ve art plan seslerini kusursuz kalitede kaydedebiliyorsunuz. Yapay zekanın gücüyle, sevilen Tek Tuşla Çoklu Çekim özelliği, tek dokunuşla çeşitli fotoğraf ve görüntü formatlarını çekebilmenizi de sağlıyor. Profesyonel şekli yansıtan Highlight Görüntü ve Dinamik Ağır Çekim üzere yeni görüntü ayarlarıyla daha da geliştirilen bu özellik sayesinde,  en heyecanlı aksiyona odaklanırken çarpıcı kareler ve öne çıkan akışları yakalayabiliyorsunuz.

Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G’nin yapay zekâ takviyeli üçlü profesyonel seviye kamera sistemi ise daha planlı ve yaratıcı çekimler yaparak denetimi elinize almak istediğiniz vakitler için tasarlandı. Kamera sistemi çektiğiniz sahneleri sezgisel olarak pahalandırıyor ve sahnelere ayak uydururken her türlü ortamda kusursuz manzaralar yakalamanıza imkan tanıyor. Portre Modundayken yapay zekâ takviyeli kamera, üç boyutlu gelişmiş tahlili kullanarak, objeyi art plandan daha gerçek bir biçimde ayırıyor. Bunlara ek olarak, sanal stüdyo ışığı ve yapay zekâ takviyeli art plan efektleri üzere seçenekler sunarak objenin karede ön plana çıkmasını da sağlıyor. Bu özellik selfie’lerde de işinize yarıyor. Zorlayıcı uzak çekimlerde, yürüyüşteyken yahut art koltukta otururken gelişmiş Space Zoom özelliği ile net ve sabitlenmiş kareler çekebiliyorsunuz. Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G’nin yeni Zoom Kilidi özelliği de yapay zekâyı kullanarak odak noktanızı kadrajın merkezine yerleştiriyor ve böylece el titremesini azaltarak 30x zoom’da harika imajlar çekmenizi sağlıyor. Ayrıyeten, gelişmiş işlemci gücüyle daha parlak fotoğrafları karanlık ortamlarda dahi yakalayabiliyor, mükemmel günbatımlarının ve görünümlerin hakkını veren çekimler yapabiliyorsunuz.

Muhtaçlıkları karşılayan bağlanabilirlik ve performans 

Samsung, irtibatta kalmanızı sağlamayı, bilgilerinizi inançta tutmayı ve tüm bunları daha uyumlu ve şahsileştirilmiş bir biçimde yapmayı hedefliyor. Galaxy S21 Serisi, yeni kuşak bir performans sunarken Galaxy ekosistemine kusursuz bir biçimde bağlanmanızı sağlayarak, rutininiz ne olursa olsun size daha fazla esneklik sunuyor. Böylelikle kendinize güvenerek daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Galaxy kullanıcıları güçlü bir tecrübesi seviyor ve güçlü bir tecrübe yaşamayı bekliyor. Galaxy S21 Serisi, şimdiye kadar Galaxy serisinde kullanılan en yeni ve en gelişmiş akıllı telefon işlemcisine, güç verimliliğine ve aygıta gömülü yapay zekâ özelliğine sahip. Galaxy S21 Serisi; fotoğraflarınızı işlemek, 8K kalitesinde görüntüler çekmek, bulut üzerinden oyun oynamak ve harika görüntü klipler çekmek için gereksiniminiz olan gücün tamamını bünyesinde barındırıyor.

Artık akıllı telefonlarımıza her zamankinden daha fazla gereksinim duyuyoruz ve tam da bu nedenle, hassas bilgilerimizin korunması her zamankinden daha kıymetli. Galaxy S21 aygıtlarında Samsung’un kendi geliştirdiği işlemci seviyesindeki güvenlik platformu Samsung Knox Vault koruması kullanılıyor. Samsung’un inançlı işlemcisine dışarıdan müdahaleleri önleyici inançlı belleği ekleyen Samsung Knox Vault, Galaxy S21 aygıtların yeni bir muhafaza katmanına sahip olmasını sağlıyor.

Galaxy S21 Serisi’nde ayrıyeten, gizliliğinizi korumak ve izlemek için yeni bir araç bulunuyor. Paylaşımlarınız öncesinde fotoğraf ve görüntülerinizden pozisyon meta bilgilerini inançlı bir biçimde kaldırabiliyorsunuz. Galaxy S21 Serisi’nin yepyeni Özel Paylaşım işleviyle, gönderdiğiniz içeriklere kimlerin erişebileceğini ve içeriklerin ne kadar müddet erişime açık olacaklarını denetim etmeniz ve böylelikle gönül rahatlığıyla paylaşım yapmanız mümkün.

Ayrıyeten Galaxy S21 Serisi, SmartThings Kolay Aygıt Bulma ile öteki Galaxy aygıtlarla birlikte kullanılabilirken çevrimdışı olduklarında dahi uyumlu tüm Galaxy aygıtlarınızı basitçe ve süratlice bulabilmenizi sağlamayı hedefliyor. Aygıtınız diğer bir odada, aracınızın koltuğunun altında ya da öbür bir kentte kalsa dahi, SmartThings Find sizi hakikat yere yönlendiriyor. Bağlı olmayan aygıtların yerini, artık Samsung’un yeni Galaxy SmartTag Bluetooth özelliğiyle tespit edebiliyorsunuz. Anahtarlarınıza, çantanıza yahut evcil hayvanınızın tasmasına Akıllı Etiketi takarak ve SmartThings Find kullanarak onları bulmanız mümkün.

Satış

Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G 29 Ocak 2021 tarihi prestijiyle, operatör ve Unlocked by Samsung versiyonlarıyla Samsung.com, operatör ve çevrimiçi perakende kanalları üzerinden genel satışa sunulacak. Her iki aygıt da puslu yüzey rengi ve aşağıdaki renk seçenekleriyle satışa sunuluyor:

  • Galaxy S21: Phantom Violet, Phantom Gray, Phantom Pink ve Phantom White, 128GB modeli 8GB RAM kapasitesiyle – Tavsiye edilen satış fiyatı KDV dâhil 9.999 TL.
  • Galaxy S21+: Phantom Violet, Phantom Silver ve Phantom Black, 128GB ve 256GB modelleri 8GB RAM kapasitesiyle– Tavsiye edilen satış fiyatı 128GB Model için KDV dâhil 12.999 TL, 256GB Model için 13.499TL.