Samsung Galaxy Smart Tag canlı görüntülendi

Samsung’un Galaxy S21 serisini tanıtmasına yaklaşık 15 gün üzere bir mühlet kalırken, telefonla birlikte duyurulacak olan aksesuarlarda ortaya çıkmaya başladı. Apple AirTag‘lere rakip olarak geliştirilen Samsung Galaxy Smart Tag, NCC sertifikasyonu sayesinde canlı olarak görüntülendi. 

Samsung Galaxy Smart Tag ortaya çıktı

NCC sertifikasyon internet sitesinde görüntülenen Samsung aygıtın model numarası EI-T5300 ve takma ismi Galaxy SmartTag. Benzeri model numaralı bir Samsung aygıtta, Endonezya’da sertifika aldığı için doğruluk hissesi artıyor.

Görselleri incelediğimizde epeyce küçük boyutlarda olan aygıtta bir anahtar deliğinin yer aldığını görüyoruz. Ön tarafta daire içerisinde Samsung GalaxyTag yazısı yer alırken, art tarafta yalnızca Samsung yazısı bulunuyor.

Galaxy Smart Tag nedir? Ne işe fayda?

Smart Tag, Bluetooth Low-Energy teknolojisi sayesinde kaybolan; telefon, anahtar, cüzdan, uzaktan kumanda, kulaklık vb. özel eşyalarınızı bulan bir izleyicidir. Eşyalarınızı sık sık kaybeden bir insansanız bu üslup izleyiciler kullanmak sizin için epeyce faydalı olabilir.

Samsung şimdi bu aygıt hakkında açıklama yapmadı. 14 Ocak’ta Galaxy S21 lansmanıyla birlikte piyasaya sunulması beklenen bu izleyicinin fiyat etiketini ve başka ayrıntılarını önümüzdeki hafta içerisinde öğreneceğiz.