Samsung S Pen dayanağı için dikkat çeken argüman

Samsung’un Note serisiyle bilinen S Pen’in, kısa mühlet evvel tanıtılan Galaxy S21 Ultra tarafından da destekleneceği resmi olarak açıklandı. Bu gelişmenin akabinde ise dikkat çeken bir argüman ortaya çıktı. Samsung, S Pen dayanağı sağladığı cihazlarının sayısını artırabilir.

Galaxy S21 Ultra sonrasında farklı segmentlerde de S Pen olabilir

Kalem takviyesi ile öne çıkan Samsung Galaxy Note serisi, markanın bu özelliğe sahip tek telefon modeliydi. Fakat bu durum Galaxy S21 Ultra ile değişti. Sıradaki adım ise üst segment olmayan bir model için atılabilir.

Samsung S Pen takviyesi için öne sürülen argüman, markanın farklı segment aygıtları için bu geliştirmeyi yapacağı istikametinde oldu. Samsung, S Pen dayanağına sahip modelleri ortasına, yeni orta üst segment akıllı telefonlarından birini ekleyebilir.

Bu noktada iddialar Galaxy A serisi üzerinde ağırlaşıyor. Samsung’un orta üst segment olarak tanımladığı telefonlarının da yer aldığı seride, kalem dayanağı geliştirmesi görülebilir.

Daha evvel Note serisinin nispeten uygun fiyatlı modelini piyasaya süren Samsung, kullanıcılarına kalem dayanağı sağlayan orta segment bir telefon sunmuştu. Fakat bu telefon da Galaxy Note ailesinin bir üyesiydi.

FIRSAT ESERLERİ