Samsung Unpacked Aktifliği Duyurusu iPhone ile Paylaşıldı

Samsung Unpacked ekinliği sona erdi ve Galaxy S21 aygıtlar tanıtıldı. Lakin Samsung tarafından yapılan büyük yanılgı bu tanıtımdan sonra gerçekleşti ve bu durum toplumsal medyada dalga konusu haline geldi. Samsung Mobil’in Twitter hesabından yapılan reklam kampanyası iPhone aygıttan gönderilmiş.

Bildiğiniz üzere Twitter’da paylaştığınız Tweet’in hangi işletim sistemine sahip akıllı telefondan gönderildiği belirli oluyor. Tweet kaynağı etiketleri olarak isimlendirilen bu özellik Twitter’da uzun vakittir var. Samsung ise bu özelliğin mağduru olmuş durumda.

Yakın vakitte gerçekleştirilen Samsung Unpacked aktifliği nedeniyle bilhassa Twitter’da reklam kampanyaları başlatılmıştı. Bu reklamların yayınlanması düzenlenmesi ve belirli kullanıcı kitlelerine ulaşmasını sağlamak için Samsung tarafından görevlendirilen pazarlama grubundan bir kişi büyük bir ezkaza iPhone kullandığını açık etti. Bunun yanında üstelik Twitter’da paylaşılan reklam Tweet’inin de iPhone’dan gönderildiği de görüldü. Tweet kaynağı etiketleri nedeniyle yaşanılan bu skandal sonrasında reklam kampanyaları büsbütün durduruldu.

Toplumsal medyada yankı uyandıran bu olaydan sonra reklam Twitter’dan çekilse de, kullanıcılar ekran manzarası alıp paylaşmaya başlayınca tabir yerindeyse ipin ucu koptu. Bilhassa kelam konusu Tweet, şirketin merakla beklenen Galaxy S21 de dahil olmak üzere birçok yeni eseri piyasaya sürdüğü bir canlı yayın aktifliği olan Galaxy Packed 2021’e atıfta bulunduğu için süratli bir biçimde yayılmasına sebep oldu diyebiliriz. Bu yaşanılanlar kazara da olsa şirketin imajına ziyanı olduğunu maalesef değiştirmiyor.