Signal 24 saatlik kesintinin akabinde geri döndü

24 saatten uzun süren bir kesinti yaşayan şifrelenmiş iletileşme uygulaması Signal, yine kullanıma açıldı. Ayrıyeten firmanın yeni kayıtlarda büyük bir artış yaşadığı da belirtildi.

İletileşme uygulaması Signal geri döndü

Bir başka iletileşme uygulaması WhatsApp’ın kullanım şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının akabinde birçok kişi kapalılık konusunda telaş duyarak daha sıkı siyasetlere sahip uygulamalara yöneldi. Bu uygulamalardan biri olan Signal, bilhassa milyarder iş insanı Elon Musk’ın tavsiyesiyle de bir oldukça ilgi gördü. Tüm bu olayların akabinde popülerliği artan uygulama 15 Ocak Cuma günü birtakım teknik zorluklar nedeniyle devre dışı kaldı.

Fakat firma, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kelam konusu sorunun çözüldüğünü belirtti. Tweette yaşanan sıkıntıya tam olarak neyin sebep olduğu belirtilmezken, kimi kullanıcıların sohbetlerinde hala kusur iletileri alabileceği de tabir edildi. Yaşanan kesintinin uygulamanın güvenliğine rastgele bir tesir yaratmadığı ve öteki meselelerin da sonraki güncellemelerde düzeltileceği de kullanıcılara aktarıldı. Ayrıyeten kesinti sırasında Signal çalışanlarının en yüksek trafik düzeylerinin üstesinden gelmek için olabildiğince süratli çalıştığının altı çizildi.

Bu ortada kullanıcılara kusur iletilerini manuel olarak temizlemek için iki yol önerildi. Android kullanıcılarına sağ üst köşedeki menüye dokunmaları ve inançlı oturumu sıfırla seçeneğini seçmeleri, iOS kullanıcılarına ise oturumu sıfırla düğmesine basmaları tavsiye edildi.

FIRSAT ESERLERİ