Sıhhat Bakanı Koca’dan aşı programı paylaşımı

Bilim Heyeti kararıyla birlikte ortaya çıkan aşılama takvimi birinci etabını geçen haftalarda bitirmişti. Sıhhat çalışanları, yaşlı, engelli ve 65 yaş üstü bireyler aşılanacaktı. Sıhhat Bakanı Koca Twitter hesabı üzerinden bugün başlayacak yeni kümesi yazdı.

Aşılama takvimi sırasıyla takip ediliyor

Bildiğiniz üzere bu aşılama takviminde öncelikli küme, sıhhat kurumunda çalışanlar, yaşlı, engelli, muhafaza konutları üzere yerlerde kalan ve çalışanlar, son olarak da 65 yaş üstü bireyler oluyordu.

İkinci kümede ise hizmetin sürdürülmesi için öncelikli bölümlerde çalışanlar, 50-64 yaş ortası bireyler aşılanıyor. Üçüncü kümede; kronik hastalığı olan şahıslar ve öteki bireyler aşılanıyor. Dördüncü kümede ise, aşılama sırası geldiği halde vaktinde aşı yaptırmayanlar aşılanacak denilmişti. Artık ise Bilim Konseyi kararı ile bugün 80 yaş ve üstü vatandaşların aşılanması başlanıyor.

Dr. Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden açıklamayı şu halde duyurdu:

”Bilim Heyetimizin teklifiyle hazırlanan program dâhilinde bugün itibariyle, 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz. 80 yaş üzeri vatandaşlarımız sıhhat kuruluşlarımızda aşılanacaklar.”

FIRSAT ESERLERİ