Siyahtan Kırmızıya Renk Geçişli Audi RS7 Göz Kamaştırdı

Ülkemizde çok çok az olsa da modifiye dünyasındaki yeni akımlardan biri renk değiştiren arabalar. Bu arabaların kimileri sahiden gözalıcı olabilirken kimileri ise pek de beğenilen olan sonuçlar vermiyor.

Bu renk geçişleri genelde birbirine yakın ya da renk çemberinde yan yana bulunan renkler ortasında gerçekleşiyor. Bu Audi RS7 ise hayli farklı, çünkü aracın rengi kırmızıdan siyaha dönüşebiliyor.

Kuantum renkli otomobil

Olağanda kırmızı renkli olan otomobilin üzerine uygulanan kaplama, baktığınız açıya nazaran renk değiştiriyor. Arabayı bazen kırmızı, bazen siyah, bazen de ikisi ortasında geçiş halinde görebiliyorsunuz. Kesin olan şeyse arabanın her açıdan hayli hoş gözüktüğü.

Görüntüye nazaran büsbütün siyaha dönen bir karışım bulmak imkansızdı. Yeni ve “Dünyada ilk” olarak tanıtılan bu kaplama ise büsbütün siyaha dönüş vaat ediyor. Her ne kadar görüntüde gördüğümüz en siyah versiyon bile kırmızıdan izler taşıyor olsa da görüntüyü çekenlere nazaran çok tatmin edici bir sonuçla karşı karşıyayız.

Renk değişimini daha da bariz hale getirmek için RS7′de bir de Vossen marka bronz jantlar bulunuyor. Açıkçası arabanın renk paletine de bu jantlar, gümüş yahut alüminyumdan daha çok yakışıyor.

Renk değiştiren arabalar mümkün

Olağanda ülkemizde arabaların rengi ruhsata işlidir ve değiştirmek için de kimi prosedürler kelam bahsidir. Bu tipten renk değiştiren arabaları bizim yollarda görmemiz de haliyle pek mümkün değil. Kaldı ki bu araçlar herkese de hitap etmiyor.

Audi RS7, kırmızı siyah ortası renk geçişiyle dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Fırsatınız olsaydı siz de rengi değişen bir araba ister miydiniz? Hangi renkler ortasında geçiş yapan bir araba isterdiniz? Aracın görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.