Skyrim’in İmalcisi; Yeni Bir Proje Üzerinde Çalışıyoruz

Dünyanın en tanınan RPG oyunlarından The Elder Scrolls V: Skyrim’i daha evvel oynadıysanız, oyunu apayrı bir boyuta taşıyan Enderal’ı da biliyorsunuz demektir. Kendi olay örgüsü ve geliştirilmiş oyun seçenekleriyle Enderal modu, Tamriel’i apayrı bir yer haline getiriyor.

Oyunun imalcisi SureAI, Enderal modu için tertipli olarak Steam üzerinden güncellemeler yapıyordu. Lakin son gelen güncelleme notlarına nazaran şirket, Enderal’a güncelleme getirmeyi bırakıyor ve büsbütün yeni bir proje üzerinde çalışmaya başlıyor.

Saklı projenin ayrıntıları bu yıl ortaya çıkabilir

SureAI, Steam üzerinden yayınlanan güncelleme notlarında 1.6.4.0 yamasının Enderal’a getirilecek son yama olduğunu, zira şirketin odağının öteki bir proje üzerine yöneleceğini açıkladı.

Şirket, yapmış olduğu açıklamada şu kelamlara yer verdi; “SureAI, şu anda büsbütün fiyatlı bir DLC projesi üzerinde çalışıyor ve umuyoruz ki bu yıl içerisinde projenin ne olduğunu öğreneceksiniz. Yeni haberlerimiz için bizleri toplumsal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.”

Yapılan açıklama gördüğünüz üzere yalnızca birkaç cümleden ibaretti ve şirketin ne resmi internet sitesi, ne toplumsal medya hesapları ne de Steam sayfası üzerinde çalıştıkları şeyin saklı bir proje olduğu dışında hiçbir açıklama yapmadı. Yeni zımnî projenin, şirketin oyun severlere daha evvel sunmuş olduğu The Elder Scrolls IV: Oblivion ve Enderal DLC modları üzere olup olmayacağı bilinmiyor, fakat açıklama yer alan “ücretli DLC” sözü tüm bu saydıklarımızın önüne geçebilecek yeni bir modun habercisi olabilir.