Slack’e Erişimde Dünya Genelinde Sorun Yaşanıyor

Şirket içi mesajlaşmalarda en çok kullanılan platformlardan bir tanesi olan Slack, 2020’nin birinci iş gününde erişim sıkıntılarıyla kullanıcılarını karşıladı. Birinci olarak platforma erişimde büyük bir yavaşlık yaşandı ve kısa bir müddet içerisinde de erişim büsbütün koptu.

Kullanıcılar, giriş yapmaya çalıştığında Server Error (Sunucu Hatası) ihtarıyla karşılaşıyorlar. İkazın altında “Sunucularımıza bağlanmada sorun yaşanıyor üzere gözüküyor ve bu sorunu araştırıyoruz” yazısı yer alıyor.

Slack çöktü

Platformun hizmetlerinin durumunun gösterildiği sayfaya bakıldığında ise hiçbir servise ulaşılamadığı görülüyor. Giriş, iletileşme, bildirimler ve temas ön izlemeleri dâhil olmak üzere şu an Slack’teki hiçbir servis fonksiyonel değil.

Ayrıntılar görüntülendiğinde ise Slack takımı tarafından kullanıcılar için yayınlanmış üç ileti bulunuyor. Birinci olarak saat 18.14’te yayınlanan bildirimde kanalların yüklenmesinde yahut Slack’e erişimde problemlerin yaşanabileceği ve durumun araştırıldığı tabir ediliyor. İkinci bildirim ise bundan yarım saat sonra 18.44’te yayınlanıyor. Yayınlanan ikinci bildirimde temas sorunu üstündeki araştırmanın hala devam ettiği ve şimdi paylaşılabilecek ek bir bilgi bulunmadığı söz ediliyor.

Son olarak ise 19.20’de üçüncü bir bildirim daha yayınlandı. Yayınlanan üçüncü bildirimde yaşanan bu kesintiyle ilgili araştırmanın hala devam ettiği belirtiliyor. Şu an yaşanan bu sorunun neden kaynaklandığına dair rastgele bir açıklama da yapılmış değil. Yaklaşık 2 saattir süren bu sorunun şu sıralar yavaş yavaş da olsa kendine gelmeye başladığını söyleyebiliriz.