Snapchat, Trump’ın hesabını kalıcı olarak yasakladı

Donald Trump ile ilgili sular durulmuyor. ABD‘de yaşanılan olaylar sonrası gündemden düşmeyen Trump, toplumsal medya devleri tarafından peş peşe yasaklara maruz bırakılıyor. Twitter‘ın Lider Trump‘ın hesabını kalıcı olarak yasaklanmasının akabinde bir atılımda Snapchat’ten geldi.

Twitter’dan sonra birinci atak Snapchat’ten

Geçtiğimiz hafta Snapchat, Trump‘ın hesabını süresiz olarak kilitlemişti. Fakat ortadan geçen mühlet zarfında meydana gelen olaylar, hesabın kalıcı olarak yasaklanmasına sebep oldu. Hatırlayacağınız üzere birebir hamleyi birinci olarak Twitter gerçekleştirmişti, Snapchat’in de Twitter’ın bu hareketi sonrası adım attığı düşünülüyor.

Trump kampanyasına hizmette etkin olan genç kullanıcıları hedeflemek için tesirli bir yer haline gelen Snapchat bu kararı, son birkaç ay içinde Başkan’ın hesabı tarafından yapılan şirketin topluluk kurallarını tekrar tekrar ihlal etme teşebbüsleri olduğunu vurguladı. Trump’ın hesabını kalıcı olarak yasaklayan Snapchat’in bir sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, mevzuyu şöyle açıklıyor;

“Kamu güvenliği için ve yanlış bilgi yayma, nefret söylemi yayma ve yönergelerimizin açık ihlali olan şiddeti teşvik etme teşebbüslerine dayanarak, hesabını kalıcı olarak feshetme kararı aldık”

Donald Trump ile ilgili atılan bu adımları siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

FIRSAT ESERLERİ