Snapdragon 888’li Redmi K40’ın fiyatı açıklandı

Xiaomi’nin çatısı altındaki firma Redmi, savlı bir telefon tanıtacak. Amiral gemisi aygıtlarda kullanılan Snapdragon 888 işlemcili Redmi K40 fiyatı resmen duyuruldu. Akıllı telefonun tanıtım tarihi de açıklanan bilgiler ortasında yer aldı.

Redmi K40; fiyatıyla bütçe dostu, özellikleriyle amiral gemisi

Çinli toplumsal medya platformu Weibo‘da, K40 serisinin resmi posteri paylaşıldı. Aygıt hakkında kimi bilgilerin açıklandığı posterde en dikkat çeken nokta ise; telefonda kullanılan işlemci ve başlangıç fiyatı oldu.

Redmi K40 fiyatı 2.999 yuan (460 dolar) seviyesinden başlayacak. Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alacağı da netlik kazanan telefon, Şubat ayı içerisinde görücüye çıkacak. Aygıtın bir başka belirli olan ayrıntısı ise pil kapasitesi oldu. Redmi K40’ın bataryası 4.000 mAh kapasitesinde olacak.

Qualcomm Snapdragon 888 işlemcili telefonlar ne kadar?

Redmi’nin Snapdragon 888’den gücünü alan telefonunu argümanlı bir fiyatlandırmayla ortaya sürünce, tıpkı işlemcili telefonların fiyatları da merak konusu oldu.

Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisinin kullanıldığı tek telefon şu anda Xiaomi Mi 11 oldu. Mi 11 çıkış fiyatı ise 3.999 yuan (620 dolar) olarak açıklandı. Redmi tarafından duyurulan fiyat, Mi 11 fiyatıyla kıyaslandığında daha fazla dikkat çekiyor.

Öte yandan daha evvel, Qualcomm’un evvelki jenerasyon amiral gemisi işlemcilerini kullanan birtakım markalar, telefonlarını bin dolar civarında fiyat etiketleriyle piyasaya sürmüştü.

FIRSAT ESERLERİ