Sony, Açıkladığı Oyunların Çıkış Tarihlerini Kaldırdı

Bu sene düzenlenen CES 2021’de (Tüketici Elektroniği Fuarı) yer alan şirketlerden bir tanesi de teknoloji devi Sony’di. Şirket; yeni görsel, duysal ve oyun teknolojilerini gösterdiği Future of Entertainment sunumunu gerçekleştirdi.

Doğal ki bu sunumun odak noktalarından bir tanesi de geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya sürülen PlayStation 5 oldu. Sony, bu sunumda hâlihazırda çıkmış oyunlarının fragmanını ve çıkacak olan oyunlarının da önizlemelerini yayınladı. Sony, kısa bir mühlet sonra bu görüntüyü YouTube kanalına da yükledi. Bu görüntüde oyunlar için verilen çıkış tarihleri çabucak dikkat çekti. Fakat görünen o ki Sony’nin niyeti çıkış tarihlerini açıklamak değildi.

Sony, çıkış tarihlerini görüntüden kaldırdı

Üstte da bahsettiğimiz üzere Sony tarafından YouTube’da paylaşılan görüntüde birçok oyunun çıkış tarih bilgileri de yer alıyordu. Lakin görünüşe nazaran Sony’nin hedefi bu tarihleri açıklamak değildi zira bu tarihleri daha sonra görüntüden kaldırdı.

Görüntüde yer alan Horizon Zero Dawn: Forbidden West, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Kena: Bridge of Spirits’in bu sene içerisinde çıkacağı biliniyordu. Fakat burada alan kimi oyunların çıkış tarihleri oyunculara da sürpriz oldu.

Örneğin Capcom’un 2022 yılında çıkması beklenen Pragmata oyunun 2023’e ertelendiği bu yazılarda ortaya çıkmış oldu. Square Enix’in gizemli projesi Project Athia‘nın çıkış tarihinin çıkış tarihi Ocak 2022 olduğu görüldü. Bunlar haricinde Returnal’ın 19 Mart’ta, Solar Ash’in haziranda, Little Devil Inside’ın temmuzda, Stray ve Ghostwire: Tokyo’nun ekimde çıkış yapacağı da bu sayede ortaya çıkmış oldu.

Şirket, CES için hazırladığı görüntüyü tekrar yükledi ve bu sefer yüklediği görüntüde evvelki görüntüde yer alan tarihlerin birçoğu silindi. Daha evvel açıklanan tarihlerin oyunların gerçek çıkış tarihi olup olmadığını da ilerleyen vakit içerisinde göreceğiz.