Sony Xperia Compact yolda: Telefon sızdırıldı

Sony Xperia serisi ile bir devrin en dikkat çeken markaları ortasındaydı. Akıllı telefon tarafına damga vuran Xperia serisine 2021 yılı prestijiyle yeni bir üye katılacak üzere görünüyor. Daha evvel de Voice tarafından yolda olduğu söylenen telefon hakkında biraz daha ayrıntılı bilgiler geliyor. Sony Xperia Compact hakkında bildiklerimiz:

Sony Xperia Compact giriş düzeyi bir telefon olacak üzere duruyor

Sony Xperia Compact söylendiği kadarıyla giriş düzeyi bir model olacak. Bu kapsamda ekran, kamera ve işlemcisi üzere özellikleri de giriş düzeyine hitap edecek. AndroidNext tarafından paylaşılan haberde telefonun Snapdragon 480 işlemcisine sahip olacağı ve sade bir tasarımı benimseyeceği aktarılıyor.

Voice ise Sony’nin bu yeni telefonunun çıkacağını aktarıyor. iPhone 12 Mini’den etkilendiği söylenen telefonun, Android tarafta bilhassa uygun fiyatıyla dikkat çekeceği söyleniyor. Telefonun 140 x 68.9 x 8.9 mm ölçelerinde, 5.5 inçlik bir ekranla gelmesi bekleniyor. Telefon bu boyutlarına karşın kalın görünüyor ve köşeli bir tasarımı benimsiyor.

Ekranda çerçeveli bir tasarımı olacağı söylenen telefonun su damlası çentiği ile gelceği ve bu çentiğin de içinde 8 Megapiksellik bir kamerayı barındıracağı belirtiliyor. Telefonda dikey ve sade bir art kamera heyetimi yer alıyor. İki tane kamera bulunan telefonun ana kamerası ise 13 Megapiksel. Aygıtın sol tarafında ise bir ses düğmesi, kamera düğmesi ve güç düğmesinin içine yerleştirilmiş bir parmak izi sensörü bulunuyor.

Son olarak, telefonun üst kısmında ise kablolu kulaklık hayranlarını şad edecek 3,5 mm kulaklık girişi yer alıyor. Telefon hakkında elimizdeki bilgiler bu formda.

FIRSAT ESERLERİ