Sony’nin elektrikli arabası yollarda

2020 yılında gerçekleşen CES aktifliği, oyun konsolları ile ünlü teknoloji firması Sony‘nin, elektrikli arabası S-Vision‘a sahne olmuştu. Fuarda prototipi gösteren Sony, yeni jenerasyon arabası otomotiv sanayisindeki şirketlere sergilenmek üzere yarattığını açıklamıştı.

Sony Vision-S, fuar standından yollara indi

Geçen yılın ortasında ise Sony, elektrikli arabası Vision-S‘i bir prototipten daha çok gerçeğe yakınlaştırmak istediğini söyledi. Ayrıyeten Temmuz ayında teknoloji firması, MESKEN arabasını 2020‘nin sonunda test etmeyi planladığını da duyurdu.

Ortadan geçen vaktin akabinde ise Sony, dediğini yaptı ve elektrikli arabasını yollarda test etmeye başladı. CES 2021 açılış konuşmasında Vision-S ile ilgili değerli bir güncellemeden bahsetmeyen Sony, Aralık ayında KONUT aracını Avrupa‘da test ettiğini gösteren bir görüntü klibi yayınladığını söyledi.

Birinci kere CES 2020‘de sergilenen ve CES 2021 ile de yollarda test edilmeye başlanan Sony Vision-S, iki adet 200kW motora sahip. Ayrıyeten araba 4.8 saniyede 100 kmh hıza ulaşabiliyor. Ek olarak Sony’nin CES 2020‘de belirttiği üzere araba düzey 2 otonom sürüşe de sahip. Lakin Sony, gelecekte arabası daha da otonom hale getirmek istediğini söylüyor

FIRSAT ESERLERİ