Steam’de Profil Art Planı Nasıl Değiştirilir?

Bildiğiniz üzere dünyanın en tanınan oyun platformu Steam’de kullanıcılar profillerini hayli özgür biçimde düzenleyebiliyorlar. Bu hususta geniş imkanlar sunan Steam’de en kullanışlı özelliklerden birisi de profil art planını değiştirmek.

Bu yazımızda sizler için Steam profil art planı nasıl değişir ve yeni art planları nasıl satın alabilirsiniz biraz ondan bahsedeceğiz. Ayrıyeten Steam’den indirim vakitlerinde mükemmel art planlarda satın alabilir anlatacağımız teknikle profilinizi eksiksiz bir forma sokabilirsiniz.

Steam profil art planı nasıl değiştirilir?

  • Adım #1: Steam’i açın ve kullanıcı isminizin üstünde durun, açılan pencereden Profil’i seçin.
  • Adım #2: Düzey kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Adım #3: Profil Art Planı yazan link’e tıklayın.
  • Adım #4: Daha evvel satın aldığınız Profil Art Plan seçiminizi yapın ve nasıl görünmesini istediğinizi ayarlayın.
  • Adım #5: Değişiklikleri kaydedin ve süreç tamam.

Adım #1: Steam’i açın ve kullanıcı isminizin üstünde durun, açılan pencereden Profil’i seçin.

Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra, üst menüden kullanıcı nicknameinizin bulunduğu kutucuğun üzerine Mouse imlecini getirin. Açılan liste içerisinden “Profil” seçeneğine tıklayın. Burada profilinizi göreceksiniz.

Adım #2: Düzey kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.

Düzey ve rozetlerinizin bulunduğu kısmın altında “Profili Düzenle” seçeneğini göreceksiniz. Tekrar Mouse imlecimizi buraya getirerek tıklıyoruz.

Adım #3: Profil Art Planı yazan link’e tıklayın.

Genel ve Avatar kısmın altında “Profil Art Planı” linkini göreceksiniz. Artık macera başlıyor. Steam Profil Art Planı’nızı değiştirmeye hazır mısınız?

Adım #4: Daha evvel satın aldığınız Profil Art Plan seçiminizi yapın ve nasıl görünmesini istediğinizi ayarlayın.

  • Steam pazarından satın almış olduğunuz
  • Steam koleksiyon kartlarından edinmiş olduğunuz
  • Steam Puan Dükkanı üzerinden satın almış olduğunuz

tüm art planlar bu kısımda sizi bekliyor. Burada sevdiğiniz oyunların ya da Steam Puan Dükkanı üzerinden satın almış olduğunuz tüm art planlarınızı görebilirsiniz. Bu noktada bir konu var, Steam artık Profil Art Planı değişikliği yaparken size tam ekran mı yoksa orjinal boyutta mı kaplama yapması gerektiğini soruyor.

Steam’de art plan boyutlandırmasını ayarlarken kesinlikle art planınızın en uygun biçimde gözükmesine dikkat edin. Daha öncesinde profil ekranını kaplayabilecek art planlar tam ekran kaplaması yaptığı için şık durmuyordu.

Adım #5: Değişiklikleri kaydedin ve süreç tamam.

Evet artık Steam Profil art planınız değişti sizleri tebrik ederiz. Aldığınız tüm art planları bu türlü sistemle kayıt edip yayına alabilirsiniz. Birbirinden havalı art planlar Steam platformunda bulunuyor. Çabucak her birini satın alıp deneyebilirsiniz.

Bizim Hiç Profil Art Planımız Yok, Nasıl Satın Alacağız?

Hiç endişelenmeyin sizler için bunu da anlatalım. Biliyoruz ki bugüne kadar arkadaşlarınızın havalı art planlarını gördünüz ve nereden alacağınızı bulamadınız. Tahminen de Steam platformuna yeni başladınız. Veya Steam Puan Dükkanı’nı hiç duymadınız?

Olamaz mı? Olabilir elbette. Webtekno takımı yardımsever müellifleri sizler için var. Haydi o vakit sizin için havalı bir Profil Art Planı satın alalım.

Steam Profil Art Planı Nasıl Alınır?

Aslına bakarsanız bunun için dört metot var. Birinci üçü epeyce mantıklı ve renkli yollar, sonuncu biraz daha can sıkıcı olabilir elbette.

Steam profil art planı nasıl alınır kısmına geçmeden ekleyelim; Steam son yaptığı güncellemelerle kullanıcıların birçok halde art plan özelleştirmelerine yardımcı oluyor. Yani oyun bile satın alsanız Steam Puan Dükkanı üzerinden kazandığınız puanlarla mükemmel bir art plan sahibi olabilirsiniz.

Steam pazarından Profil Art Planı satın alma

Steam pazarından Profil Art Planı satın alma süreci en kolay yol. Çok uygun fiyatlara satılan art planları satın alarak üstte yazdığımız metotla çabucak profilinize ekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz oyunların birbirinden şık art planları pazarda değişken fiyatlarla bulunuyor.

Steam koleksiyon kartlarından profil art planı alma

Steam koleksiyon kartları profilinize düşüp duruyordur. Burada oynadığınız oyunların koleksiyon kartlarını tamamlayıp işleyerek, Steam Profil Art Planı kazanabilirsiniz. Pazardaki kullanıcıların birçoğu da art plan kazanımlarını bu türlü yapıyorlar.

Steam Puan Dükkanı üzerinden profil art planı alma

Steam Puan Dükkanı çok uzun olmayan bir müddettir Steam platformunda. Oyun satın alımları yaptıkça burada puan biriktiriyorsunuz. Biriktirdiğiniz puanlarla hareketli art planlar, profil fotoğrafları ve birçok Steam görsel işlevini satın alabilirsiniz. Oynadığınız oyunların hareketli art planlarını almak için kusursuz bir usul.

Steam arkadaşlarınızın profil art planlarına çökme

Steam’de çokça vakit geçiren arkadaşlarınızın profillerine baktığınızda birçok art plan sahibi olduğunu fark edeceksiniz. Kendilerinden kibar kibar Profil art planlarını isteyebilirsiniz. Steam Profil Art Planları takaslanabilirler. Böylece hoş bir art plan sahibi olabilirsiniz. Umuyoruz sizler için yararlı bir rehber olmuştur. Başka rehberlerimizi de inceleyebilirsiniz.