Teknoloji Dünyası, Cerebrum Tech Lansmanında Bir Ortaya Geldi

Erkul, grup arkadaşlarıyla birlikte “Cerebrum Tech” ismini verdiği yeni oluşumunu, “dijital dönüşümde başkan, güçlü bir ekosisteme sahip, tahlil ve eserlerle ülkemizin dünyaya açılacak, gençlere girişimcilik alanında ilham olacak bir teknoloji şirketi” olarak tanımlarken; bu seyahatte Türkiye’nin potansiyeline inanan, teknolojiye tutkulu, dijital dönüşüme istikamet vermek isteyen ve esaslı tecrübeleriyle, teşebbüsçü ruhlardan oluşan bir grubun bir ortaya geldiğinin de altını çizdi.

Cerebrum Tech’in ana iş alanlarını 7 odak teknoloji oluşturuyor. Bunlar; yapay zeka, bilgi analitiği, robotik, blok zinciri, uygulama geliştirme, AR/VR teknolojileri ve siber güvenlik. Ayrıyeten toplantıda Ankara, İstanbul, San Francisco, Londra ve Seul ofislerinin açılışı da eş vakitli olarak gerçekleşti. 

“Gençlere İlham Vermenin Önemi”

Dünya teknoloji devlerini yurt içinde ve yurt dışında uzun yıllar temsil eden, yeni teşebbüsüyle Türkiye’de ve dünyada öncü bir teknoloji ekosistemi oluşturmayı hedeflediğini belirten Erkul, genç jenerasyonlara ilham vermenin de değerine dikkat çekti. “Ülkemizdeki genç nüfusun toplam nüfusa oranı %15,6 ve bu oran ile 28 AB ülkesi ortasında birinci sıradayız. Gençler bizler için çok kıymetli zira dijital dönüşümün içinde olan, teknolojiyi en âlâ bilen onlar. İşte bundan ötürü ülkemizin dijital dönüşüm seyahatinde onların varlığı ve büyük teknoloji ekosistemimize dahil olmaları son derece değerli. Bugünün ve geleceğin iş dünyasını dijital jenerasyonlar şekillendirmeye başlıyor. Bugün gençlerimiz internet, toplumsal medyada yer alma, oyun oynama üzerinde yüksek kullanım oranlarına sahipler. Bu pek çok kişiyi huzursuz etmekte lakin biz bu duruma çok farklı bir bakış açısıyla yaklaşmayı tercih ediyoruz. Aslında bu sayede dijital dönüşüm marifetlerini ve geleceğin mesleklerini daha kolay benimsiyorlar. Kodlama, programlama, yapay zekâ, data bilimi, dijital pazarlama, irtibat üzere alanlarda çevrimiçi pek çok eğitim alarak kendilerini geliştirmelerini önemsiyoruz. Ayrıyeten gençlerimizin teknoloji alanında yeni teşebbüsler çıkarmaya yönelik iştahları her geçen gün daha da artıyor. İşte tam bu noktada, ülkemizin dijital dönüşümde katma paha yaratması yolunda, gençlerin girişimcilik ruhunu yükselterek, onlara gayelerini gerçekleştirmeye inanmaları için ilham olmak istiyoruz.”

“Türkiye’den Dünya Devi Olmaya Aday Bir Teknoloji Şirketi”

Cerebrum Tech grubu olarak, tutkuları ve kaynakları bir ortaya getirerek bir dijital dönüşüm ekosistemi oluşturmayı hedeflediklerini belirterek iştirakçilere “Sizce de vakti gelmedi mi?” diye soran Erkul, “Gelecekte hem lokal hem de global ölçekte bu ekosistemi büyütüp, geliştireceğiz. Ülkemizin hakikaten büyük bir potansiyeli var. Bu potansiyeli bir an evvel çıkarmaya muhtaçlık, bizde de bu gereksinimi giderecek bir iştah var. Dinamik, değişime açık ve giderek büyüyecek ekosistemimizi esaslı tecrübelerimiz ve marifetlerimiz ile oluşturmaya hazırız.” dedi.