Telegram’ın kurucusu iki önderi örnek gösterdi

Gündemden düşmeyen anlık iletileşme uygulamalarından Telegram’ın kurucusu insanlık tarihinin en büyük dijital göçüne şahit olduğumuzu belirterek, bu göçün liderleri olarak devlet liderlerini işaret etti.

Pavel Durov: Devlet liderleri Telegram kanallarını açtılar

2021 yılının birinci haftasında kullanıcı sayısı 500 milyonu geçen Telegram’ı tercih edenler ortasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bulunuyor.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, uygulama üzerinden yaptığı açıklamada uygulamaya olan ağır talepten bahsetti. Telegram’a olan ilginin global olduğundan bahseden Durov “İnsanlık tarihinin en büyük göçüne şahit oluyor olabiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Lideri Jair Bolsonaro da Telegram kanallarını açtılar.” açıklamasını yaptı.

Kullanıcıların bilgi güvenliği konusunda tasalarını gidermek isteyen Pavel Durol devlet liderlerinin da Telegram’ı kullanmalarını örnek göstererek uygulamanın inançlı bağlantı için “tek direkt yol” olduğunu belirtti.

Durov, dünya başkanlarının Telegram’ı tercih etmelerinden ötürü gururlu olduklarını belirterek, Telegram kanalları, 2010’ların teknoloji platformlarıyla eş manalı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal bağlantıya şeffaflık ve bütünlük kazandırır.” açıklamasını yaptı.

FIRSAT ESERLERİ