Tepeyi Yenileyen Bitcoin, 41 Bin Dolar Sonunu da Aştı

Bitcoin, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Yükselip tekrardan 37 bin dolara düşen kripto para, süratli bir halde toparlayarak tarihte birinci defa 41 bin dolar barajını aştı.

Son 3 ayda yaklaşık olarak %30 kıymet kazanan Bitcoin, bulunduğu kripto para piyasasının bedelini de artırmaya devam ediyor. Bitcoin’de yaşanılan bu yükseliş, birçok stratejist tarafından kalıcı olarak görülüyor ve önümüzdeki günlerde kripto para kıymetinin daha da artması bekleniyor.

Piyasa analistlerine nazaran Bitcoin, yükselmeye devam edecek

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin, Ethereum ve Tether kıymetlerinin gitgide yükseldiğini, bu sayede kripto para piyasa bedelinin tarihte birinci sefer 1 trilyon doları aştığını sizlerle paylaşmıştık. Bitcoin, suratını hiç kesmeden yükselmeye ve yatırımcılarını memnun etmeye devam ediyor.

41 bin doları aşmasının çabucak öncesinde Bitcoin’de düşüş yaşanmaya başlamış, kripto paranın pahası 37 bin doları görmüştü. Bitcoin, şaşırtan bir biçimde gücünü tekrar toparladı ve 41 bin 220 dolar düzeyine ulaşmayı başardı. Bitcoin’in bu yükselişi birden fazla kişi tarafından süreksiz olarak görülüyordu, fakat yapılan son tahlillerden sonra birçok stratejist, Bitcoin’in 146 bin dolara ulaşmasının çok da imkansız olmadığını düşünmeye başladı.

ABD’nin kıymetli yatırım şirketlerin Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, mevzuyla ilgili şu kelamları lisana getirdi; “Yatırımcılar, gitgide daha da hızlanan Bitcoin trenine atlamaya devam ediyor. Yatırımcıları Bitcoin’e teşvik eden faktör, yakın vakitte ortadan kalkmayacak. COVID-19 nedeniyle yükselen enflasyonlar, hükümetlerin ve merkez bankalarının teşvik paketleri, Bitcoin’in yoluna süratli bir halde devam edeceğini gösteriyor.”