Tesla Araçlara Apple Music Dayanağı Geliyor

Apple Music uygulaması, çıktığı günden bu yana uzun bir yol kat ederek, piyasada isminden kelam ettiren bir müzik akış platformu olarak benimsenmeye başladı. Tesla ise bu doğrultuda Apple’ın müzik akış platformunu elektrikli araçlarına getirmeye hazırlanıyor. Hazırlıkla ilgili detaylar ve referanslar ise yeni bir Tesla yazılım güncellemesi notlarında bulunuyor.

“Greentheonly” kullanıcı ismine sahip bir Twitter kullanıcısı tarafından keşfedilen Tesla yazılım güncellemesi notları, Apple Music’in yakında Tesla araçlara geleceğini gösteriyor.  Spotify, daha evvel de bilindiği üzere, uzun müddettir Tesla’da müzik dinlemenin ana kaynağı pozisyonundaydı. Çünkü Tesla araçlarda Apple Music, Tidal yahut Deezer üzere gibi müzik akış servisleri şimdi bulunmuyor.

Greentheonly’in keşfettiği güncelleme notlarında daha evvel de duyduğumuz Tidal ve Amazon Music için takviyenin yakında geleceği bir kere daha doğrulanmış. Bunlara ek olarak yakında Apple Music takviyesi geleceğini de doğrulanmış oldu.

Apple Car 2028’den sonra hayatımıza girebilir

Bunun yanında Apple’ın, kendi elektrikli aracını üretmenin birinci basamaklarında olduğu da geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Fakat, analist Ming-Chi Kuo, Apple Car’ın 2025’ten 2028’e ve hatta bundan sonrasına kadar yetişebilmesinin pek muhtemel gözükmediğini belirtiyor. Bu nedenle Apple Music, farklı elektrikli araçlarda yaygınlaşmaya devam edebilir ve bunun birinci durağı görünüşe nazaran Tesla’nın elektrikli araçları olacak.

Son olarak, Apple Music’in Tesla araçlarda ne vakit kullanıma açılacağının şimdi muhakkak olmadığını fakat önümüzdeki günlerde bununla ilgili açıklamaların gelebileceğini belirtelim.