Tesla, en ucuz arabasını satışa çıkardı

Elektrikli araba ihtilalini başlatan Tesla, web sitesi üzerinden en uygun fiyata sahip Model Y’sini satışa çıkardı. Yedi kişilik versiyonu için sipariş alımına da başlayan Tesla, bu atılımı ile 2021‘in birinci çeyreğindeki araba satışlarını artırmayı hedefliyor.

Geriden çekişli Model Y, tekrar satışta

Artık Tesla’nın web sitesi üzerinden uygun fiyatlı bir elektrikli araba almak mümkün. Piyasaya sunulduğu 2019 yılında, standart geriden çekişli versiyona sahip Model Y’nin, Elon Musk tarafından menzilinin kabul edilemez derecede yetersiz olduğu münasebet gösterilerek satışları iptal edilmişti.

Ortadan geçen bir yılın akabinde Elon Musk ve şirketi yepyeni plana dönerek Model Y‘yi önemli ölçüde düşük bir fiyat ile yine satışa sundu. Web sitesinde 42.000 dolardan süreç gören Tesla Model Y, standart aralığa sahip ve arttan çekiş sağlıyor. Geçmişte 49.990 dolardan satışa çıkan uzun menzilli çift motora sahip ve dört çeker modelden daha uygun fiyat etiketi ile satışa sunulan Model Y, 7 kişilik konsepti ile de satın alınabiliyor. Fakat bu yükseltme için ek olarak 3.000 dolar daha fiyat ödemeniz gerekiyor.

Standart geriden çekiş menzili ile sunulan en ucuz Tesla Model Y, 244 mil ara kat etmeyi vaat ediyor. Bu paha yaklaşık 392 km‘ye tekabül ediyor.