Tesla Model 3, ısıtma meselesiyle gündeme geldi

Elektrikli araç denince akla gelen birinci şirket olan Tesla, kullanıcı tecrübesi konusunda sınıfta kaldı. Tesla Model 3, kullanıcısı ayak bölgesindeki ısıtma sistemi ile ilgili sorun yaşadığını açıklayan görüntü yayınladı.

Tesla Model 3 kullanıcıları ısıtma sistemi konusunda sorun yaşıyor

Piyasaya sürüldüğü birinci yıllarda materyal kalitesi sebebiyle eleştirilen Tesla, kısa müddette beklenenden fazla gelişme göstererek kullanıcıları şaşırttı. Elektrikli araç konusunda öncülük eden firma, birtakım kullanıcıların yaşadığı sıcaklık sorunu ile gündeme geldi.

Tesla hayranı olan Bjørn Nyland, YouTube kanalında test ettiği araç ile ilgili bir görüntü yayınladı. 2021 Tesla Model 3’ün ayak bölgesinde yaşadığı sıcaklık meselesini lisana getiren Nyland, bu durumun rahatsız edici olduğunu belirtti.

Birinci yapılan testlerde 30 derece ortalama ile karşımıza çıkan model, bir hafta sonra yaklaşık 50 derece sıcaklık ile dikkat çekiyor. Aracın klima sisteminin harikaya yakın olduğunu belirten Nyland, ” Sırf ayak boşluğu gereğinden fazla ısınıyor. Bunun 2021 Tesla Model 3’te yaşanması üzücü. ” sözlerini kullandı.

YouTube görüntüsüne gelen yorumlarda kimi kullanıcıların misal meseleleri yaşadığını belirtmesi Model 3’ün kronik sorunu olabileceğini akıllara getirdi.

FIRSAT ESERLERİ