Tez: Çalınan Exxen Hesapları Satışa Çıkarıldı

Yeni yerli dijital yayın platformu Exxen, geçtiğimiz hafta prestijiyle yayın hayatına resmen başladı. Ne yazık ki Exxen kullanıcıların hizmetine sunulduğundan bu yana içerik kalitesinden çok platformun teknik sıkıntıları konuşuluyor.

Bugün prestijiyle Ekşi sözlükte açılan “exxen’in kullanıcı bilgilerini çaldırması” başlıklı entry’de ortaya atılan tezler, pek çok kullanıcının Exxen aboneliğini iptal etmesine hatta tahminen de platformun yasal soruşturmalarla müsabakasına neden olabilir.

Exxen hesaplarının çalındığını sav eden Ekşi Kelamlık gönderisi

Refik Risk rumuzlu Ekşi Kelamlık kullanıcısı, bu sabah saatlerinde Exxen hesabını iptal etmek için uygulamaya girdiğinde profil isminin ve hesap bilgilerinin Enes isimli biri tarafından değiştirildiğini ve birtakım alakasız içerikler izlendiğini gördüğünü belirtiyor.

Şifresinin ve Exxen hesabına giriş yaptığı aygıtın güvenliğinden kuşku duymadığını belirten Refik Risk, internette arama yaptığında farklı kullanıcıların da tıpkı sorunu yaşadıklarını keşfettiğini; daha da kıymetlisi “çalınan” Exxen hesaplarının internet sitelerinde ve telegram kümelerinde satıldığını öne sürüyor.

Exxen hesaplarının satışa sunulduğu ya da açık açık listelendiği birtakım internet sitelerinden manzaralar

Kendisinin kredi kartı yerine bir ön ödemeli kart ile platforma abone olduğunu lakin herkesin temkinli davranmamış olabileceğinden hesaplarını denetim etmelerini tavsiye eden Refik Risk, kredi kartı bilgilerine direkt ulaşmanın mümkün olmadığını ama Exxen’e kayıtlı mevcut kredi kartları ile uygulama için satın alımlar yapılabileceğini tabir ediyor.

Refik Risk, kelam konusu savlarına delil olarak Exxen hesaplarının satışa çıkarıldığı birtakım internet sitelerinin (yukarıda) kontaklarını da entry’sine eklemiş durumda. İşin makûs yanı, kelam konusu internet sitelerine girildiğinde nitekim de Exxen kullanıcı hesaplarının satışa çıkarıldığını, hatta kimi hesapların şifreleri ile birlikte açık açık listelendiğini görebiliyorsunuz.

Şu an için Exxen hesaplarının çalındığı savlarıyla ilgili olarak ne Acun Ilıcalı ne de Exxen’den resmi bir açıklama gelmiş değil. Ayrıyeten hesap bilgilerinin değiştirilmesi sorunun kaç Exxen kullanıcısının başına geldiği de bilinmiyor. Şayet Exxen abonesiyseniz ve hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız başınıza gelenleri yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.