TikTok yeni bir özelliği test ediyor

Çin merkezli toplumsal medya uygulaması TikTok, her geçen gün kullanıcı sayısını ve popüleritesini artırmaya devam ediyor. Bilhassa son periyotta akım haline gelen ve yediden yetmişe herkesin kullandığı toplumsal medya uygulaması, kullanıcı tecrübesini daha verimli hale getirmek için yeni bir özelliği test ediyor.

Toplumsal medya uygulaması TikTok, Alessandro Paluzzi isimli bir kullanıcının bildirdiğine nazaran, ferdi hesaplar için yeni bir özellik test ediyor. Bu özellik, “Canlı Yayın Bildirimi’ni” etkinleştirmenize imkan tanıyan yeni bir bildirim seçeneği olarak öne çıkıyor.

Birkaç yıl evvel popülerlik kazanan ve bilhassa gençler ortasında en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelen TikTok, yeni özellikler sunarak kullanıcıları için uygulamayı ayakta tutmaya ve geliştirmeye devam ediyor.

Çok kısa bir müddet evvel uygulamasında kullanıcılar için markaların reklamlarını sunmaya başlayan TikTok, artık de “Canlı Akış Seçeneği” ile ilgili yeni bir bilhassa gündemde.

Facebook ve Instagram‘daki “Canlı Akış’ta” olduğu üzere TikTok’da, yeni özelliği ile takipçilerinizden biri canlı yayına girdiği vakit bildirim almanızı sağlayacak bir seçenek sunacak.

Yeni gelecek bu özelliğin sadece “Canlı Akış Bildirimi’ni” etkinleştirdiğiniz bireylerde çalışacağını belirtelim. Bu bildirim aktifleştirmek içinse “Ayarlar” kısmında “Gelen Bildirimler’e” gitmeniz ve sekmede yer alan “Canlı Bildirim Ayarları’na” tıklamınız gerekiyor. Akabinde şahısların profilinde yer alan “Önerilen Canlı Bildirimi Al” seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

Bu sayede uygulama dışında olsanız bile bildirimlerini faal ettiğiniz kullanıcı canlı yayına girdiğinde bildirim alabileceksiniz. Test edilen bu özelliğin ne vakit tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Fakat bu özelliğin birçok kullanıcı tarafından sevileceği neredeyse kesin.

FIRSAT ESERLERİ