Tomb Raider: 10th Anniversary, Artık İndirilebilir Durumda

Core Design, 2006 yılında Sony PSP için Tomb Raider: 10th Anniversary isimli oyunu, Tomb Raider’ın 10. yıldönümüne özel bir halde sunacaklarını lisana getirmişti. Şirketin yöneticisi Gavin Rummery o periyotlarda oyunun yayınlanmaya neredeyse hazır olduğunu söyleyip duruyordu.

Şirket, ne yazık ki Crystal Dynamics geliştirdiği Tomb Raider: Anniversary’nin önünü açabilmek için bu projelerinden vazgeçtiğini duyurdu. Tomb Raider: 10th Anniversary, Indiana Jones altında yeni bir oyuna dönüştürüldü lakin bu oyun da hiçbir vakit sevenleriyle buluşamadı. Geçtiğimiz günlerde oyuncular tarafından “kayıp Tomb Raider” olarak isimlendirilen bu oyun, bir internet arşivinde yayınlandı.

Kayıp Tomb Raider’ın alfa sürümü yayınlandı

Archive.org, Tomb Raider: 10th Anniversary oyunun alfa sürümü yayınlandı. Tomb of Ash sitesi, oyuncuların oyunu kolay kolay indirip gerekli yamaları yapmalarını sağlayacak bilgilendirici bir yazı paylaştı. Verilen bilgilere nazaran oyunu oynayabilmek için bilgisaya Visual Studio programını ve PS4 ya da Xbox denetleyicilerinden birisini yüklemek gerekiyor.

Oyuna erişim sağlayan yüzlerce oyuncu, lisans sahibine ulaşmaya çalıştıklarını lakin bir türlü karşılık alamadıklarını belirtti. Tomb Raider: 10th Anniversary lisans konusunda bir badire yaşamamaya devam ederse, oyun Archive.org’da uzun bir mühlet daha yerini koruyacakmış üzere duruyor. Oyunun alfa sürümüne ulaşmak için buraya, hangi talimatları izlemeniz gerektiğini öğrenmek için de buraya tıklayabilirsiniz.