Trump yanlılarının yeni maksadı Twitter binası

San Francisco polisi, geçtiğimiz hafta patlak veren aksiyonlardan sonra Donald Trump’ın hesabını askıya alan Twitter binasında gerçekleşecek bir hareket için hazırlanıyor. Salgın nedeniyle her ne kadar firmanın çalışanlarının çoğunluğu konuttan çalışsa ve Trump tarafından hareketlerin sonlandırılması daveti gelse de, Twitter cephesinde gergin bir bekleyiş hakim.

Twitter, Trump protestolarında yeni adres

Techcrunch’ın haberine nazaran kelam konusu protestonun, eski Amerikan liderin 88 milyonun üzerinde takipçisi olan hesabının topluluk kurallarını hiçe saydığı için askıya almasına reaksiyon olarak gerçekleşmesi bekleniyor.  6 Ocak tarihinde başlayan ve Kasım ayında gerçekleşen seçim sonuçlarını kabul etmeyen Trump yandaşlarının kongre binasını basmasıyla devam eden aksiyonlarda 4 kişi ömrünü yitirmişti.

San Francisco Polis Departmanı, Twitter’ın genel merkezinin bulunduğu Market Street’in 1300 bloğunda olabilecek hareket için şirket yöneticileriyle irtibat haline geçmiş durumda. Polis departmanının sözcüsü yayınladığı bir e-postada, rastgele bir şova ve kent genelinde servis davetlerine karşılık vermek için kâfi kaynağa sahip olacaklarını belirtti. Açıklamada “San Francisco Polis Departmanı, halkın söz özgürlüğünün Birinci Değişiklik tabirlerini kullanma hakkını kolaylaştırmaya kararlıdır. Birinci Değişiklik haklarını kullanan herkesin fikirli, saygılı ve diğerlerinin güvenliği konusunda dikkatli olmasını rica ediyoruz. ” tabirleri kullanıldı.

FIRSAT ESERLERİ