Trump’ın Twitter mahzuru kalktı: İşte birinci paylaşım

Donald Trump için Twitter pürüzü kaldırıldı. Mahzurun kaldırılmasının akabinde ABD Lideri Trump birinci paylaşımını yaptı ve destekçilerinin ABD Kongresi’ni basmasını kınadı. Hatta Trump’ın paylaşımında Amerika’nın hukuk devleti olduğunu ve maddeleri çiğneyenlerin bedelini ödeyeceği vurgulandı.

Trump, destekçilerinin saldırısını ‘çirkin’ olarak nitelendirdi

ABD Lideri Trump’ın seçim sonuçlarını kabul etmeyeceğini açıklamasının akabinde, destekçileri ABD Kongresi’ne saldırdığı için toplumsal medya platformları Trump’ı sansürledi. Twitter ise 12 saatin akabinde sansürü kaldırdı ve Trump birinci paylaşımını yaptı.

Trump, Twitter pürüzü kaldırıldığı üzere bir görüntü paylaştı. 20 Ocak’ta vazifesini teslim edecek olan Trump, şiddet, karışıklık ve hukuksuzluktan ötürü sarsıldığını söyledi. Hatta ABD Lideri, destekçilerinin karıştığı olay için ‘çirkin’ tanımlamasını yaptı ve sorumlularının bedelini ödeyeceğini açıkladı. Trump’un paylaştığı görüntüyü aşağıda görebilirsiniz.

ABD Lideri seçim sonuçlarını kabullendi

Protestucuları kınayan Trump; tansiyonun düşmesi gerektiğini, seçimin sonuçlarına itiraz için bütün tüzel yoların tüketildiğini ve artık meselesiz biçimde geçiş sürecinin tamamlanması gerektiğini belirtti. Birebir vakitte paylaşılan görüntüde ABD Lideri; destekçilerine, hayal kırıklığı yaşadığınızı biliyorum fakat harikulade bir seyahat yeni başlıyor formunda seslendi.

ABD’de misyon değişimi ise 20 Ocak‘ta yapılacak merasimle gerçekleşecek ve Donald Trump’ın yerine seçimi kazanan Joe Biden gelecek.