Türk kullanıcılar Netflix faturasını artırımlı mı ödeyecek?

Dijital içerik platformu Netflix, Avrupa için artırım kararını aldı. Platform, en düşük abonelik fiyatını 7 euro 99 cent olarak tutarken, standart abonelik fiyatında artırım uyguladı. Geçtiğimiz hafta prestijiyle, 15 euro 99 cent olan standart abonelik, 17 euro 99 cent oldu.

Bu artırım gelişmesi yeni üyeler için direkt geçerli olurken, eski kullanıcılara gelecek ayda yansıyacak. Pekala Netflix Türkiye kullanıcıları artırım gelişmesinden etkilenecek mi?

Netflix Avrupa için artırım kararını aldı, Türk kullanıcıların başında soru işaretleri oluştu

Avrupa’daki üyelik fiyatlarında artış yapan Netflix, bahis hakkında açıklama yaptı. Platformun yetkilisi, daha kaliteli üretimleri kullanıcılara sunabilmek için bu fiyat artışının gerçekleştirildiğini söyledi. Lakin bu abonelik fiyatındaki artışın hangi bölgeleri kapsayacağına değinmedi.

Netflix Türkiye kullanıcıları artırım gelişmesinden etkilenecek mi sorusu bu yüzden net bir cevap bulamadı. Ancak daha evvelki fiyat artışlarına baktığımızda, Avrupa’da yapılan artırımların Türkiye’yi de etkilediğini görebiliyoruz.

Bu artırım gelişmesinin de Türkiye’deki kullanıcılara yansıma ihtimali yüksek görünüyor. Lakin Netflix Türkiye’den resmi bir açıklama gelmediği için mevzu hakkında net bir çıkarım yapmak hakikat olmaz.

Netflix’in “Karışık Oynat” özelliği kullanıcılarla buluşuyor

Dijital içerik platformu, artırım haberinin yanı sıra, kullanıcılarına yeni geliştirmeler sunmaya da devam ediyor.

Netflix, yeni sunacağı “Karışık Oynat” özelliği ile kullanıcıların ne izleyeceğini tek tuşla bulmasına imkan sağlıyor. Yapay zeka desteğine sahip olan özellik, kullanıcının izleme geçmişinden faydalanarak çalışıyor.

FIRSAT ESERLERİ