Türkiye e-Futbol Ulusal Takımı’nın Ana Sponsoru Aşikâr Oldu

Türkiye’de espor ismine atılan en değerli adımladan birisi, geçtiğimiz Aralık ayında yaşanmış ve sanal alanlarda gayret edecek e-Milli Grup için çalışmalar başlamıştı. FIFA ve PES oyunları üzerinden seçmeleri devam e-Milli Ekip için ana sponsor aşikâr oldu.

Gerçek alanlarda A Ulusal Takım’a takviye veren Turkcell, artık e-Futbol Ulusal Takım’ın ana sponsoru oldu. Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılan muahede sonucunda Turkcell, artık sanal alanlarda uğraş edecek futbol kadrolarımıza da dayanak olacak.

Turkcell, e-Futbol Ulusal Grup için FIFA ve PES oyunlarında yapılacak seçmelere ismini verdi:

Şu anda devam eden seçmeler, artık Turkcell eMilli Ekipler Seçmeleri ismiyle anılacak. Turkcell eMilli Gruplar Seçmeleri; 29 Ocak’taki PES ve 18-19 Şubat’taki FIFA Büyük Finalleri sonucunda belirlenecek.

Seçilen oyuncularla kurulan FIFA ve PES e-Futbol Ulusal Kadroları, UEFA tarafından Mart ayında düzenlenecek düzenlenecek olan eEuro 2021 ve ayrıyeten FIFA eNations Cup elemelerinde uzunluk gösterecek.

Bahisle ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: “Yaklaşık 20 yıldır omuz omuza, yürek yüreğe yürümekten büyük onur duyduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu ile yeni bir evreye geçiyoruz. Süratle gelişen espor arenasında Türkiye’yi en yeterli noktaya taşımak için eMilli Kadrolarımızın ana sponsoru olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz.” dedi

Seçmelerin Turkcell ismi ile düzenlenceğini vurgulayan Erkan, “Umuyoruz ki bu yıl Türk sporu yılı olacak. Evvel A Ulusal Futbol Ekibimizin, sonra da e-futbol Ulusal Ekiplerimizin Avrupa Şampiyonası’nda tüm Türkiye’ye sevinç yaşatacaklarına inanıyoruz. Turkcell olarak, her alanda TURKSPORU’nun yanında olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.