Twitch çöktü: Yayınlara erişim sağlanamıyor

Dünyanın en çok kullanılan yayın platformlarından olan Twitch’in yayınları durdu ve izleyiciler ‘Twitch çöktü mü?‘ sorusunun yanıtını aramaya başladı. Twitch resmi dayanak hesabından yapılan açıklamada dünya genelinde erişim badiresi yaşandığı belirtildi. Denetim sağlandığında rastgele bir Twitch kanalının yayın yapamadığı ve Twitch hizmetlerine bağlanılamadığı görülüyor.

Twitch sistemleri sorgulama ekranında erişim probleminin TSİ 23:56’da başladığı belirtiliyor. Meseleye dair yapılan açıklamada da Twitch’in birtakım durumlarda yüklenememesine sebep olan bir sorunun yaşandığı aktarılıyor.

Twitch çöktü mü?

Dünyanın en çok kullanılan ve izlenen yayın platformu, bütün dünyayı etkileyecek bir biçimde sorun yaşıyor. Twitch ana sayfasına giren kullanıcılar ‘Bir yanılgı oldu… Sizin için tavsiyelere erişemedik.’ ve ‘Veri yüklemede yanılgı.’ yanılgı iletileriyle karşılaştı. Kullanıcıların takip ettiği kanalların da yüklenmediği, Twitch ana sayfasına girilince görülüyor.

Bu üzere problemlerin yaşanmasından sonra kullanıcıların aklına “Twitch çöktü mü?” sorusu geldi. Sorunun yanıtı olarak Twitch sistem izleme sayfasındaki yanılgı iletisini inceleyebilirsiniz. Burada kusur vakti UTC 20.56 (TSİ 23.56) olarak tescillenmiş durumda.

Twitch kullanıcıları takip ettiği hesapları görüntülemek istediğinde bu türlü bir kusur ekranıyla karşılaşıyor.

Not: Sorunun kayda geçmesinden 24 dakika sonra birtakım yayınlara erişim sağlanmaya başlandığı belirlendi. Fakat hala yayınların yükleme müddetlerinin vakit aldığı ve kimi sayfalara erişim sağlanamadığı gelen bilgiler ortasında.