Twitter CEO’sundan Trump açıklaması

Toplumsal medya platformu Twitter’ın işvereni Jack Dorsey, Amerikan Lideri Donald Trump’ın hesabının askıya alınmasıyla ilgili konuştu. Dorsey, kararın tehlikeli olsa da yapılacak en hakikat şey olduğunu söyledi. Ayrıyeten Trump hareketleri sonucunda gelen yasaktan gurur duymadığını belirtti.

Trump aksiyonları sonrasında Twitter işvereni birinci açıklamasını yaptı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen aksiyonların akabinde Amerikan Lideri Donald Trump’ın Twitter hesabı süreksiz müddetliğine askıya alınmıştı. Bu karar birtakım bölümler tarafından övülürken, birtakım kısımlar tarafından da tenkit yağmuruna tutulmuştu. Bahisle ilgili konuşan Twitter işvereni Jack Dorsey, ABD Lideri Donald Trump’ın yasaklanmasının yapılacak hakikat şey olduğunu söz etti. Lakin, Trump’ın kalıcı hesabının askıya alınmasına neden olan inanılmaz ve daha düşük şartlar olarak tanımladığı duruma da üzüldüğünü söyledi.

Yaptığı açıklamada kelam mevzu sürecin yapılan ikazların akabinde geldiğini söyleyen Dorsey,Yasaklamamızla gurur duymuyorum ya da kutlamıyorum. Bu aksiyonu yapacağımız konusunda Lider Trump’a verilen net bir ikazdan sonra, hem Twitter’da hem de Twitter dışında fizikî güvenliğe yönelik tehditlere dayanarak elimizdeki en uygun bilgileri kullanarak bir karar verdik” dedi. Ayrıyeten hareketin açık ve özgür bir internet için sonuçları olacağını da kabul etti.

Yapılan açıklamanın akabinde kullanıcıların bir kısmı gönderilerin kaldırılması ve tabir özgürlüğü üzere hakların ihlalini münasebet göstererek iş insanını eleştirdi. Geçtiğimiz günlerde de Alman önder Angela Merkel ile Meksika Lideri Andres Manuel López Obrador, toplumsal medya sitesinin aldığı karara karşı çıkmıştı.

FIRSAT ESERLERİ