Twitter’dan ABD Lideri Trump’a sansür!

Seçim sonucunu kabullenmediğini açıklayan Trump’ın destekçilerinin ABD Kongre’sini basmasının akabinde dünyanın ve toplumsal medyanın gündemine oturan ABD’deki olaylarda, toplumsal medya devi Twitter karışıklıklara tedbir olarak Donald Trump’ı sansürledi.

Toplumsal medya devi Twitter, Donald Trump’ı sansürledi

ABD Lideri Donald Trump‘ın Washington’daki seçim sonuçlarını kabul etmeyeceğini belirttiği mitingin sonrasında, destekçileri barikatları aşarak ABD Kongre’sine girmeye çalıştı. Polisle çatışmanın yaşandığı olaylar sonrası oylama durdurulurken Twitter’ın Trump’a sansür uyguladığı ortaya çıktı.

Twitter, Trump’ın gönderilerini seçim sahtekarlığı argümanı ve şiddet riski nedeniyle tweet paylaşımı, yanıtlama ve beğeni işlemlerini bloke etti. Şirket, “Twitter Kuralları’nı farklı bir biçimde ihlal eden bu üzere bir Tweetin daha fazla şahsa ulaşmasını engellemeye çalıştığımız için bu Tweetle etkileşim kurma yollarının birçoklarını devre dışı bıraktık. Hakkında konuşmak istediğinde, yorum yazarak bu Tweeti Retweetlemeyi sürdürebilirsin.” açıklamasında bulundu.

ABD seçimini kaybetmediğini argüman eden Lider Donald Trump ile seçim sonuçlarına nazaran 20 Ocak’ta misyonu devralacak Joe Biden ortasındaki sorunun nereye kadar süreceği bilinmiyor. Ayrıyeten öteki toplumsal medya devlerinin tavrı ise merak ediliyor.