Twitter’dan sesli sohbetler için satın alma atağı

Twitter sesli sohbetlere odaklanan bir özellik olan Spaces özelliğini test ediyor. Bunun akabinde özelliği geliştirmek ismine çalışmalarını sürdüren Twitter, 2016 yılından beri hem iOS hem de Android sürümü bulunan Breaker isimli podcast uygulamasını satın aldı. Bu satın alma atağıyla Twitter sesli sohbetler odası için büyük adımlar atmaya hazırlanıyor.

Twitter sesli sohbetler için podcast uygulaması satın aldı

Twitter üzerinden duyurulan bu haberde, Breaker’ın kurucu ortağı Leah Culver, Twitter’ın Spaces özelliğini geliştirmeye yardımcı olacakları için heyecan duyduğunu yazdı.

Culver Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda,” sesli sohbetlerin geleceğini yaratmaya yardımcı olmaktan heyecan” duyduğunu yazdı. CEO Erik Berlin ise şirketin blog sayfasında paylaştığı yazıda genel manada ” sesli bağlantı konusunda nitekim tutkuluyuz ve Twitter’ın her yerinden beşerler için halka açık konuşmaları kolaylaştırma tekniklerinden ilham alıyoruz” vurgusunu yaptı.

Medium üzerinden paylaşılan bir blog yazısıyla açıklanan bu satın alma üzerine Breaker, 15 Ocak tarihinde kapatılıyor. Mevcut aboneliklerin ise nasıl öbür hizmetlere aktarılacağı da yazıda tek tek anlatılıyor. Breaker grubunun Twitter bünyesine katılması üzerine geliştirilecek yeni özelliklerin ne olduğu şimdi bilinmiyor fakat ilerleyen günlerde ayrıntıların ortaya çıkmasını bekliyoruz.