Üç yeni Nokia akıllı telefon geliyor, işte özellikleri

Nokia, orta ve giriş düzeyi akıllı telefon pazarında büyümeye devam edecek üzere görünüyor. Çinli HMD Küresel tarafından satın alındıktan sonra süratle büyüyen marka, üç yeni Nokia akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir. Bu yeni modellerin özellikleri şimdi katılaşmamış olsa da, kimileri sızdırılmış durumda.

Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 özellikleri ortaya çıktı

Buna nazaran Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 modelleri karşımıza çıkacak üzere görünüyor. Lakin bu model isismlendirmenin 1.3, 6.3 ve 7.3 formunda karşımıza çıkma mümkünlüğü da var.

Birinci olarak Nokia 1.4 modelinin tanıtılması bekleniyor. Yılın birinci çeyreğinde yani Şubat ya da Mart ayında karşımıza çıkacak Nokia akıllı telefon modelleri, giriş ve orta segmentte konumlanıyor.

Nokia 6.4 (6.3) 5G özellikleri

Nokia 6.3, 5G özelliğine sahip Snapdragon 480 işlemcisiyle karşımıza çıkacak. Bu işlemci Qualcomm tarafından 5G dayanağı sunan en uygun fiyatlı işlemci. Kamera tarafında ise Nokia 6.3 / 6.4 5G, Nokia 5.4’e emsal bir kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor.

Fakat ana kamera tarafında Zeiss optikli 48 Megapiksel çözünürlük karşımıza çıkabilir. Yeniden de ana kamera çözünürlüğün 24 Megapiksel olarak karşımıza çıkması da muhtemel.

Bu dörtlü kamera kurulumunun 12 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörü biçiminde karşımıza çıkması bekleniyor. Ön tarafta 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip selfie kamerası bulunacak.

Nokia 7.4 (7.3) 5G özellikleri

Nokia 7.4 tarafında ise Snapdragon 690 işlemcisi RAM tarafında ise 4, 6 ve 8GB ve 64/128 GB depolama seçenekleri ile piyasaya çıkması bekleniyor.

Nokia 7.4 kamera tarafında ise yeniden dört kameralı bir yapıda karşımıza çıkacak. Buna nazaran 48 ya da 64 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel alan derinliği ve 2 Megapiksel makro kamera suramı ile karşımıza çıkacak.

Nokia 1.4 (1.3) özellikleri

Giriş düzeyinde olacak Nokia 1.4 ekranı HD Plus çözünürlükle karşımıza çıkacak. Dört çekirdekli bir işlemci kullanılacak olan modelin 1 GB RAM ve ve 4000 mAH pil kapasitesi ile gelmesi bekleniyor.

Kamera tarafında ise çift art kamera ile gelecek giriş düzeyi Nokia, sızıntıya nazaran 100 euro bandının altında bir fiyatla piyasaya çıkacak üzere görünüyor.

FIRSAT ESERLERİ