Vicarious Visions, Diablo II Remake İçin Blizzard’a Katıldı

Crash Bandicoot N. Sane Triology ve Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 üzere oyunlarda çalışan Vicarious Visions, Activision bünyesinden çıkıp Blizzard’ın çatısı altına geçtiklerini duyurmuştu ki Activision ve Blizzard da zati 2007 yılında birleşmiş Activision Blizzard ismini almıştı.

Vicarious Visions’ın neden bu türlü bir geçiş yaptığı bilinmiyordu fakat bu geçişin sebebi en sonunda belirli oldu. Bu bilgiyi ortaya çıkaran isim ise oyun dünyasının bilinen gazetecilerinden Jason Schreier oldu. Schreier’a nazaran ortak çatı şirket altındaki bu geçişin sebebi Diablo II remake.

Diablo II remake geliyor

Blizzard, “Classic” serisi altında daha evvel StarCraft Remastered, Warcraft III: Reforged üzere oyunlarını tekrar cilalayarak çıkarmıştı. Görünüşe nazaran sıra, 2000 yılında çıkan ve serinin sevilen oyunlarından bir tanesi olmayı başaran Diablo II’de.

Schreier’ın Bloomberg’te yayınlanan haberine nazaran Blizzard, Diablo II’nin tekrar imali üstüne geçtiğimiz yıldan bu yana çalışıyor. Fakat halihazırda üzerinde çalışılan bu projede geçtiğimiz sene büyük bir değişiklik yaşandı.

Daha evvel StarCraft II ve Heroes of the Storm oyunlarını geliştiren Blizzard bünyesindeki Team 1, Diablo II’nin yine üretimini da üstlenmişti. Lakin Team 1’ın geliştirdiği Warcraft III: Reforged‘un oyuncular tarafından yerden yere vurulması (oyunun Metacritic kullanıcı skoru 0,6/10) sonrası Diablo II, Blizzard bünyesindeki Team 3’ye verildi. Vicarious Visions da bu noktada Team 3’ye yardım etmesi için Blizzard bünyesine geçiş yaptı.

Vicarious Visions’ın Blizzard’a geçişi yeni duyurulmuş olsa da stüdyonun bir müddettir şirket bünyesinde olduğu ve oyun üstünde çalıştığı da lisana getiriliyor. Çıkacak olan oyunun isminin Dibalo II: Resurrected olduğu belirtiliyor fakat oyun çıkış yaptığında isimde değişiklik yaşanabilir. Şu an için oyunun ne vakit çıkacağına dair rastgele bir bilgi bulunmuyor.