Volkswagen’ın elektrikli araç şarj robotu göründü

Biliyorsunuz pek çok araba üreticisi şirket elektrikli araçlara geçiş için adımlar atıyor. Bunlardan biri de Alman araba üreticisi Volkswagen oluyor. Bir müddettir elektrikli araçları şarj etmesi için geliştirilen şarj robotu ile gündeme gelen Alman devi, yeni paylaştığı bir görüntü ile robotu gösteriyor. Volkswagen elektrikli araç şarj robotu bilim kurgu sinemalarından alışık olduğumuz bir görünüme sahip.

Volkswagen elektrikli araç şarj robotu göründü!

Bir müddettir gündemde olan şarj robotunu kısa bir tanıtım görüntüsü ile kullanıcıyla buluşturan Volkswagen, robotun nasıl olduğunu da somut olarak göstermiş oluyor. Olağanda daima prototip olarak gördüğümüz bu robotu çalışırken görmeyi pek çok kişi bekliyordu. Gerek kullanılan renkler gerekse robotun üst kısmında konumlandırılan ekranda göz ve ağız görünümünün kazandırılması robota sempatik bir hava katmış. Bu türlü olması bir noktada yeterli zira insanların bu üslup robotların görünümlerinden ötürü korkması istenmiyor.

Bu taşınabilir elektrikli araba şarj robotu, uygulama vasıtasıyla araç ile irtibat kurabiliyor. Böylece, kurulan irtibat sayesinde şarj etmek çok daha kolay hale geliyor. Taşınabilir şarj sistemi öteki elektrikli araçları şarj etmek için de kullanılabiliyor ancak Volkswagen model arabalarla daha entegre çalıştığı söyleniyor.

Mevzubahis robotun ne vakit kullanıma sunulacağı şimdi açıklanmadı. Şarj robotunun karşımıza en güzel ihtimalle birkaç yıl içinde çıkması bekleniyor.