Warzone Oyuncuları, Bir Kaplamanın Kaldırılmasını İstiyor

Call of Duty: Warzone, çıkışından bugüne kadar popülerliğini sürdürmeyi başardı. Her güncellemeyle yeni içeriklere sahip olan oyun, son olarak Black Ops: Cold War silahlarına konut sahipliği yapmaya başladı. Ancak oyun, her çevrimiçi oyunda olduğu üzere çeşitli açılardan adaletsizlik tartışmalarının da ortaya çıkmasına neden oluyor.

Son günlerde Warzone oyuncularının şikâyet ettiği husussa oyundaki bir karakter kaplaması. Oyuncuların birinci sefer bir karakter kaplaması hakkında şikâyet etmelerine neden olan bu kaplama, Roze operatörü için yayınlanan ve karakteri baştan aşağı simsiyah yapan kaplama.

Karanlığa geçen oyunu kazanıyor:

Roze’un bu kaplaması, oyuncuların kimi noktalarda Roze’u hiçbir biçimde fark etmemelerine neden olabiliyordu. Bunun en büyük örneğiyse bir Reddit kullanıcısının paylaştığı bu görüntüydü. Görüntüyü paylaşan kullanıcı üzere kaplamaya sahip oyuncular, karanlık köşelerde yattıkları takdirde vakit zaman tüm bir grubu bile indirebiliyordu. Doğal kaplamanın parayla satılıyor olması da suçlamaları beraberinde getirdi.

Kimi Warzone oyuncuları, Roze’un kaplamasının fiyatlı olmasının oyuna bir çeşit “pay-to-win (kazanmak için öde)” formülünün uygulandığına işaret olduğunu tabir etti. Bu suçlamalar daha evvel oyuna eklenen Mac-10 taslağıyla birlikte de yöneltilmiş, geliştirici grup taslak üzerinde birkaç gün içinde ayarlamalar yapmıştı.

Pekala oyuncular geliştirici takımdan bu kere ne istiyor? Kimi Warzone oyuncuları Roze’un kaplamasının oyundan büsbütün kaldırılmasını talep ediyor. Öte yandan birtakım oyuncular, kaplamaya renkli aksesuarlar eklenmesini ya da kaplamanın parlak bir malzemeyle tekrar tasarlanması gerektiğini savunuyor.

Call of Duty: Warzone geliştiricileri, bugüne kadar oyuncuların şikâyetlerine karşı büyük ölçüde sessiz kalmadı. Geliştirici takım, şikâyetlerin birçoklarını kısa müddette ortadan kaldırmayı başaracak iyileştirmeler yaptı. Muhtemelen bu kaplama da kısa mühlet içinde bir tartışma konusu olmaktan çıkacaktır.