WhatsApp hesabı nasıl silinir?

Telefonların vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp son günlerde gündemden düşmüyor. Yeni saklılık ve hizmet şartlarını kabul etmeyen kullanıcılar, 8 Ocak 2021’den sonra uygulamayı kullanamayacak. Facebook’un bu kararına reaksiyon gösteren kimi kullanıcılar Telegram üzere alternatiflere yönelirken, WhatsApp hesap silme sürecini merak ediyorlar. Bizde WhatsApp hesabı nasıl silinir? sorusunu sizler için yanıtladık.

WhatsApp silme yahut başka ismiyle WhatsApp kapatma süreci hayli kolay. Uygulama içerisinde belli yolları takip etmeniz kâfi: 1 dakikadan kısa bir müddette WhatsApp hesabını kalıcı olarak silme sürecini tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Hesap Silme: WhatsApp hesabı nasıl silinir? 

WhatsApp uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer alan Ayarlar simgesine tıklayın

– WhatsApp Ayarlar ekranında “Hesap” seçeneğine tıklayın.

– Karşınıza çıkan WhatsApp Hesap seçeneklerinden “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

– WhatsApp Hesap Silme sürecini tamamlayabilmeniz için karşınıza çıkan ekrana telefon numaranızı girmeniz istenecek. Telefon numarasını girdikten sonra “Hesabımı Sil” butonu tıklayarak WhatsApp’a veda edebilirsiniz.

Üstteki süreçleri uyguladığınızda WhatsApp hesabı kalıcı olarak silinir. Instagram yahut TikTok üzere toplumsal medya platformlarının tersine, WhatsApp hesabı direkt siliyor. Tabi en büyük avantajı, istediğiniz vakit numaranızı girerek 1 dakikadan kısa bir müddette tekrar kullanabiliyor olmanız.

WhatsApp hesap kapatma sonrasında neleri kaybedeceksiniz?

– Telefon numaranız artık WhatsApp’a kayıtlı olmayacak.

WhatsApp hesabınız, arkadaşlarınızın WhatsApp favoriler kısmından kaldırılacak.

– Tüm WhatsApp kümelerinden otomatik olarak çıkacaksınız.

WhatsApp sohbet ve medya bilgileriniz silinecek.

– Tüm WhatsApp yedekleriniz silinecek.

:: WhatsApp hesabınızı silmeyi düşünüyor musunuz?