WhatsApp’tan çoklu aygıt takviyesi geliyor

WhatsApp bir müddettir yeni özelliklerle gündeme geliyor. WhatsApp, artık de bir müddettir beklenen özellik için sinyal verdi. WhatsApp çoklu aygıt dayanağı sunmak için özelliği test ediyor. WABetaInfo tarafından keşfedilen özellik birinci etapta WhatsApp Web için deneniyor.

WhatsApp çoklu aygıt takviyesi ne vakit sunulacak bilinmiyor

Özelliğin Android 2.21.1.1 için WhatsApp beta sürümünde göründüğü belirtiliyor. Özellik, şimdi mevcut olmasa da beta test kademesinde olduğunu söylemek mümkün. Android 2.21.1.1 için WhatsApp beta, 2021 için birinci güncellemesi de oluyor ve bu özelliğin yanı sıra yeni hizmet kaideleri kullanıcılara sunuluyor.

WhatsApp Web kullanmak için akıllı telefonunuzda uygulamayı açıp kare kodu taratmanız gerekiyor. Telefon ile tıpkı anda kullanamadığınız uygulama için yeni bilhassa birlikte birden fazla aygıtta kullanabilme imkanı sunuluyor. Tıpkı vakitte telefonunuzda internet teması koptuğunda WhatsApp Web‘teki irtibat da kopuyor, ileti ekranı gidiyordu. Yeni bilhassa birlikte bunun da önüne geçiliyor ve ana aygıtta faal bir internet kontağı gerekmeden WhatsApp hesabınızı kullanabiliyorsunuz.

Özellik şu anda mevcut olmasa da beta kullanıcıları için yakın vakitte gelmesi bekleniyor. WhatsApp, herkese açık bir WhatsApp Web beta sunmaya hazır olduğunda, WhatsApp Web / Masaüstü ayarlarında (Android için WhatsApp’ta), kullanıcıların karşısına çıkacak. Birinci etapta geliştirme kademesinde olduğu için yeni çoklu aygıt takviyesiyle birlikte kimi özellikler, örneğin sohbetleri ve bildirileri sessize alma ya da arşivleme ve silme üzere, kulanılmayabilir.