Wi-Fi 6 Plus Takviyeli HONOR Router 3 Satışa Çıktı

Gençlere yönelik teknolojik eserleriyle dikkat çeken HONOR, tüketiciler için daha akıllı ve büsbütün temaslı bir tecrübe yaratmak maksadıyla eser portföyünü genişletmeye devam ediyor. Wi-Fi 6 Plus teknolojisi ile yüksek süratlerde kablosuz ağ kullanmak isteyenler için tasarlanan HONOR Router 3, güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Wi-Fi 6 Plus ile yüksek sürat

Çift çekirdekli 1.2 GHz işlemciye ve Wi-Fi 6 standardına sahip olan HONOR Router 3, bu teknolojiyi destekleyen aygıtlarda yüksek sürat ve düşük pil tüketimini mümkün kılıyor. Evvelki standarda nazaran 3 kat daha yüksek sürat ve 4 kat daha fazla bant genişliği sunan Wi-Fi 6, HONOR Router 3’le bu teknolojiyi daha erişilebilir hale getiriyor. Toplamda 5 adete kadar ek HONOR Router 3’e bağlanarak geniş alanlarda kapsama alanını genişleten aygıt, menzil arttırıcı özelliğe de sahip.

HiSilicon tarafından geliştirilen Gigahome Wi-Fi 6 yonga setiyle en yeni kablosuz standardını sunan aygıt, çift çekirdekli 1.2 GHz işlemciyle güçlü performans vadediyor. HONOR Router 3, Wi-Fi 5’e nazaran üç kat daha yüksek ağ suratı, dört kat daha fazla kapasite, daha düşük gecikme mühleti ve yüzde 30 daha az güç tüketimiyle büyük avantaja sahip.

1024-QAM ve 160MHz ultra bant genişliğine ulaşan HONOR Router 3, 1Gbps’in de ötesinde ağ suratlarına ulaşabiliyor. Böylelikle kullanıcılar daha yüksek transfer suratlarına ve daha geniş kablosuz kapsama alanına sahip oluyor. HONOR Router 3’ün, bu teknoloji sayesinde sunduğu özelliklerden kimileri şöyle:

  • OFDMA Çoklu Kullanıcı Teknolojisi ile donatılan HONOR Router 3, birden fazla farklı aygıtla birebir anda bağlantı kurma yeteneğine sahip. (2.4GHz bandında azamî 4, 5GHz bandında ise azamî 16 cihaz)
  • Amaç Uyanma Müddeti özelliği sayesinde kullanıcılar, bağlı aygıtları için “uyanma” vakti belirleyebiliyor. Yani kullanıcılar aygıtlarını kullanmadıkları anlarda data alışverişini engelleyerek, aygıtların pil tüketimini minimuma indirebilirler. Başka router’lara göre HONOR Router 3 sayesinde aygıtların güç tüketimi yüzde 30’a kadar düşebiliyor.
  • Wi-Fi 6 özelliği sayesinde en yeni güvenlik standardı WPA3’le hatırlaması kolay şifreler kullanabilirken, ağlara müsaadesiz girişleri de engelleme konusunda başarılı.

AI Life ile kolay idare

HONOR Router 3, taşınabilir aygıtınıza yükleyeceğiniz Huawei AI Life uygulamasıyla denetim edilebildiğinden, konseyimi ve idaresi epeyce kolay. Uygulama üzerinden bağlı aygıtlara sürat limiti koyabilen internet kullanım mühleti belirleyen aygıtta, ebeveyn denetimi de bulunuyor. Smart Diagnostic özelliği ise ağla ilgili sıkıntıların anında belirlenip süratlice çözülmesine imkân sağlıyor.

HONOR Router 3 Fiyatı

649 TL fiyatıyla Türkiye’de satışa sunulan HONOR Router 3 online satış noktalarında kullanıcıları bekliyor.