Windows 10 Arayüzünün “Gençleşeceğini” Gösteren İş İlanı

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, yaklaşık 5 buçuk yıl evvel piyasaya sürülen aktüel işletim sistemi Windows 10 için kapsamlı bir görsel düzgünleştirme planlıyor üzere görünüyor. Şirket, Windows Çekirdek Kullanıcı Tecrübeleri grubu için yayınlamış olduğu yeni bir yazılım mühendisi iş ilanında kelam konusu görsel güzelleştirmeden açık bir biçimde bahsetti.

Microsoft, yayınlamış olduğu iş ilanında direkt olarak, “Bu takımda, Windows’un müşterilerimiz için en âlâ kullanıcı işletim sistemi tecrübesini sağladığını ve “Windows’un geri döndüğünü” gösteren Windows tecrübeleri görsel gençleştirmesi için anahtar platform, Surface ve OEM ortaklarımız ile birlikte çalışacaksınız” sözlerini kullanarak çalışmanın görsel “gençleştirme” odaklı olacağını açık açık belirtiyor.

Microsoft, görsel güzelleştirme planlarının ortaya çıkmasının akabinde iş ilanını yayından kaldırdı

Windows, kelam konusu iş ilanında gayesini açık açık göstermiş olsa da kimi Windows meraklılarının bu iş ilanını çevrimiçi ortama sızdıracağını düşünmemiş olacak ki iş ilanı ile ilgili paylaşımların çabucak akabinde sürprizi bozulmuşçasına yayından kaldırdı.

Aslına bakacak olursak Microsoft’un 2021 yılı için kapsamlı bir görsel düzgünleştirme yapacağına yönelik söylentiler aylardır etrafta dolaşıyordu. Lakin Microsoft’un yeni iş ilanı, bu mevzudaki birinci somut delil oldu diyebiliriz. Söylentiler haklıysa Microsoft, kod ismi Sun Valley olan güncelleme ile birlikte başlat menüsünü, belge gezginini, ön yüklü uygulamaları ve daha fazlasını hem görsel hem de performans iyileştirmeleri için baştan ele alacak.