Windows 10, Daha Yuvarlak Sınırlara Sahip Olabilir

Microsoft’un eser lideri Panos Panay, şirketteki misyonuna geldikten çabucak sonra Windows 10’a daha fazla yatırım yapılacağını ve Windows’un en âlâ işletim sistemi olabilmesi için birçok yeniliğe gideceklerini belirtmişti.

Microsoft 10 Sun Valley güncellemesi hakkında ortaya çıkan kimi fotoğraflar, şirketin nitekim de yeniliklere gittiğini gözler önüne serdi. Windows 10++ olarak da bilinen bu güncellemede Windows, daha yuvarlak çizgilere sahip bir arayüzü, kullanıcılara sunmak için hazırlanıyor olabilir.

Yeni tasarım, yalnızca belli alanlarda uygulanacak

Ortaya çıkan fotoğraflara nazaran Windows, Başlat Menüsü ve Üniversal Windows Platformu’nda yer alan uygulamalar için pencere kenarlarındaki çizgileri yumuşatma kararı aldı. “RoundedWindowCornersPrototype” olarak isimlendirilen bu etiket, Windows 10’un daha çağdaş ve şık görünmesini sağlayacak.

Keskin sınırlarda yapılacak ince değişiklikler, yalnızca makul alanlar için geçerli olacak. Başlat Menüsü, e-posta uygulamaları, Hareket Merkezi, Ayarlar ve daha birçok alan, bu değişiklikten yararlanarak daha yuvarlak sınırlara sahip olacak. İnternete düşen fotoğraflar şimdi Microsoft tarafından doğrulanmadı, fakat son derece gerçekçi ekran fotoğraflarının ortaya çıkması, şirketin tasarım değişikliğini ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor.